V Holešově ale žádná krásná podívaná nebyla. Naopak, na těžkém terénu se hlavně bojovalo. Mnoho šancí hrstka diváků neviděla. „Hráčky měly na promočeném trávníku velké problémy. Míče byly nasáklé vodou a nedaly se ukopnout. Dnes to nebylo ani z jedné strany pohledné utkání. Spíše boj o každý míč. Na těžkém terénu se vůbec nedalo kombinovat, což více vyhovovalo soupeři, který hrál velmi agresivně, mnohdy za hranicí pravidel," pravil trenér Hodonína Miroslav Fečo. „Naše hráčky musely po celé utkání čelit mnoha těžkým faulům a srážkám," přidal hodonínský lodivod.

Ten v neděli postrádal opory Blahovou, Podrazilovou a Lokajovou, Nesytu chyběly v poháru i Bukovská s Měchurovou. Povinnosti v Mutěnicích si zase plnila útočnice Chromečková. Hodonín se snažil soupeře ze Zlínska přehrát kombinací a pohybem, ale ve složitých podmínkách se Nesyt nedokázal pořádně prosadit. „Pokud se naše hráčky dostaly k míči a chtěli zakládat útok, tak hned ležely po faulech domácích hráček na zemi. Pokud jsme si něco dokázaly vytvořit a pustily se do brejkové akce, tak nás zase zastavil jinak dobře pískající rozhodčí," pravil Fečo.

V největší šanci slováckého celku selhala hlavičkující Lamáčková. Gólem neskončil ani dobře zahraný trestný kop Fritzové.

„Na druhé straně mě těší, že jsme opět neobdrželi branku. Holky odehrály celé utkání naplno. Bojovaly do poslední minuty. V závěru si soupeř vytvořil obrovský tlak a zahrával několik rohových kopů po sobě, my jsme však náporu i se štěstím odolali," pravil Fečo.

Jeho tým nakonec rozhodl o postupu v penaltové loterii. Domácí brankářku překonaly Fritzová, Bučková, Vacenovská a Dřímalová. Naopak Bílíková s Lamáčkou neuspěly. To však nemuselo Nesytu vadit, protože brankářka Růžičková zneškodnila tři pokusy a Hodonín díky tomu postoupil do dalšího kola, ve kterém se utká s ligovou Zbrojovkou Brno.

1. kolo poháru FAČR

Holešovské holky – FC Nesyt Hodonín 0:0, na penalty 3:4

Penaltový rozstřel: Fritzová, Bučková, Vacenovská, Dřímalová (proměnili), Bílíková, Lamáčková (neproměnili).

Hodonín: Růžičková – Šťastná, Dřímalová, Bílíková, Vacenovská – Chocholáčková (60. Jančová), Bučková, Koplíková, Fritzová – Jandová, Lamáčková.