Nesyt vyhrál zaslouženě, ale na další tři body se pořádně nadřel. Domácí tým mohl jít do vedení již v první minutě. Po kombinaci Blahové s Bučkovou se do šance dostala Kudláčová, která ve vyložené pozici jen těsně minula hostující branku.

Tento moment domácí hráčky poznamenal. Holešovské holky postupem času převzaly iniciativu a ve 23. minutě poprvé udeřily. Zaváhání domácí stoperky Vacenovské využila hostující Šilhárova, která i přes vyběhnutou gólmanku Horákovou pohodlně skórovala.

Defenziva Nesytu nebyla v prvním poločase v optimální pohodě, což dokumentovala i situace z 32. minuty, kdy Vacenovská znovu chybovala a balon po střele kapitánky Šilhanové za bezmocnou Horákovou dorazila pohotová Daniela Kocurková.

Hodonín se probral až v závěru úvodní části. Po asistenci Blahové snížila nekrytá Kudláčová. „První půle nebyla z naší strany povedená. Vzadu jsme dělali individuální chyby, ani směrem dopředu se nám příliš nedařilo. Holky jsem však nezatracoval, spíše jsem se je snažil zklidnit a povzbudit," řekl domácí kouč Jaroslav Řezáč.

Do druhého poločasu nastoupili hráčky Nesytu s odhodláním zvrátit nepříznivý výsledek. Blahová a spol. po přestávce zatlačily soupeřky na jejich polovinu a začaly šturmovat za vyrovnáním. Hodonínská děvčata si vypracovala trvalou, místo až drtivou, převahu, ale obrovský tlak přinesl pouze standardní situace a rohové kopy.

V koncovce se domácí hráčky dlouho soužily. V 67. minutě z dálky napřáhla ke střele Šťastná. Pouze zázračný zákrok hostující brankářky Dědičové zabránil jistému gólu.

Vyrovnání přinesl až šestý rohový kop. Po přesném centru kapitánky Podrazilové se hlavou prosadila neobsazená Blahová.

Slovácký celek zvýšil úsilí a výsledek brzy otočil. Krásnou střelou se prezentovala Kristýna Štastná. Holešovské holky, které byly pod neustálým tlakem domácích a ve druhé půli se jen stěží dostávaly na polovinu protivníka, na zvrat neměly.

Výhru Nesytu pečetila v 86. minutě Kudláčová. Šikovná Slovenka využila zaváhání soupeřovy obrany a svojí druhou brankou v zápase uzavřela na konečných 4:2. „Za předvedený výkon a obrat výsledku zaslouží celý tým plné absolutorium," prohlásil Řezáč, který po sobotním střetnutí ocenil přístup děvčat a vyzdvihl kolektivní výkon družstva.

„Všechny holky makaly nadoraz a po zásluze byly odměněny třemi body," dodal kouč Nesytu. Ten nyní čeká zápas na hřišti předposledního Brušperku.

Moravskoslezská liga žen, 3. kolo

FC Nesyt Hodonín – Holešovské holky 4:2 (1:2)

Branky: 40. a 87. Benedikta Kudláčová, 70. Alexandra Blahová, 72. Kristýna Šťastná – 24. Monika Šilhárová, 32. Daniela Kocurková.

Rozhodčí: Líkař – Zámečník, Voříšek

Žlutá karta: Dřímalová (Hodonín)

Diváci: 50

Hodonín: Horáková – Fojtů, Dřímalová, Vacenovská (35. Bílíková), Šťastná (88. Mišunová) – – Machová, Bučková, Podrazilová, Chocholáčková (89. Štorková) – Kudláčová, Blahová.