„Máme problémy se soupeři ze spodku tabulky. Zbytečně se přizpůsobujeme jejich hře. Trochu mě mrzí i tutovky ze závěru zápasu, které nám mohly vylepšit skóre a zvednout sebevědomí,“ uvedl hodonínský kouč Richard Dobeš.

Hodonínu, který vstupoval do zápasu v roli jasného favorita, se začátek utkání povedl. Ve 3. minutě skórovala po rohovém kopu Fritzové Blahová. Hostující kanonýrka se prosadila hlavou.

Pak nečekaně převzaly iniciativu domácí hráčky. Slovan byl do konce poločasu lepším týmem, vytvořil si i několik šancí, ale vyrovnat se domácím nepodařilo.

„Začátek jsme měli výborný, ale pak jsme nepochopitelně přenechali iniciativu domácím. Žádná hráčka nechtěla hrát fotbal, chyběl důraz, jen jsme nakopávali. Domácí hráčky nás přehrávaly,“ zlobil se na své svěřenkyně Dobeš.

Změna po poločase

„O poločasové přestávce jsme si k tomu něco řekli a druhá půle už byla podle mých představ. Dobře jsme kombinovali, zlepšili jsme pohyb a vytvořili si i brankové příležitosti,“ řekl hodonínský kouč.

Ve 47. minutě zvýšila po akci Fritové a důrazu Lokajové opět Blahová. Na rozdíl tří branek zvyšovala po úniku a přesném centru Podrazilové hlavou Fritzová.

Domácí hráčky dokázaly ještě v 65. minutě snížit, ale to bylo z jejich strany vše. Naopak Hodonín mohl v závěru zápasu přidat další branky. Nájezdy Lokajové, Fritzové a Bílíkové však brankou neskončily.

MSLŽ
Slovan Ostrava – Nesyt Hodonín 1:3 (0:1)
Branky Hodonína: 3. a 47. Blahová, 56. Fritzová
Nesyt: Němcová – Ptáčková, Dřímalová, Jančová, Hlaváčová – Šťastná, Koplíková, Fritzová (85. Bilíková), Podrazilová – Lokajová, Blahová (70. Vacenovská).