Ústup ze slávy nebo pouze menší výpadek? To se uvidí až po skončení letošní sezony. První polovina ročníku 2011 – 2012 ale Hodonínu příliš nevyšla. I když třináct bodů z devíti zápasů není málo a pátá příčka není nejhorší, fanoušci ženského fotbalu jsou od Nesytu zvyklí navíc.

„O spokojenosti se nedá hovořit. V určitých utkáních mě některá opory zklamaly. Pokud by klíčové hráčky zabraly ve všech duelech, mohly být výsledky jiné,“ říká otevřeně kouč Nesytu Miroslav Fečo. Ten převzal tým v létě po Richardu Dobešovi.

Letní příprava i úvod sezony Hodonínu vyšly náramně. Hodonínská děvčata ovládly kvalitně obsazený domácí turnaj, po dvou kolech měla na svém kontě šest bodů a se skóre 7:1 se vyhřívala na čele Moravskoslezské divize. „Nejlepší zápas jsme odehrály hned v prvním kole. V Horních Heršpicích jsme vyhrály 3:1. Klidně jsme mohly přidat dalších šest branek. Musím ale říct, že to bylo oboustranně vynikající utkání,“ vzpomíná na vítěznou premiéru na lavičce Nesytu Fečo.

Jeho tým se po sedmi kolech vyhříval na druhém místě. „Kdybychom tehdy vyhrály s posledním Valašským Meziříčím, tak jsme šly do čela soutěže,“ připomíná Fečo.

Nesyt ale na podzim brzdily velké výkonnostní výkyvy. „Každému soupeři jsme schopní dát pět branek. To by ale muselo hrát v každém zápase celé mužstvo. Nemůžeme pouze spoléhat na dvě tři hráčky,“ uvedl Fečo.

Hodonínu se nedařilo hlavně venku. Na hřištích soupeře uhrál slovácký celek pouze čtyři body. „Ven jezdíme bez některých hráček. Navíc děvčatům nevyhovuje umělá tráva,“ řekl Fečo.

Toho mrzí hlavně ztráty s posledními týmy soutěže. „Pokud budeme i nadále prohrávat s takovými soupeři, tak nemůžeme pomýšlet na nejvyšší příčky,“ říká Fečo, který by nejradši vymazal ze své paměti nepovedené duely v Brumově a Valašském Meziříčí. „Tam jsme úplně propadly. Nebylo to ani tím, že by nás soupeř přehrál. To spíš my jsme nehrály vůbec nic,“ pravil Fečo. „Kdyby ty utkání holky odbojovaly a zápasy skončily 0:0, nic bych jim neřekl. Ale při vší úctě k soupeřům, nemůžeme s takovými mančafty dostávat takové branky,“ doplnil.

Nesyt se dlouhodobě trápí na umělé trávě. Pokud soupeř Hodonína může, přírodní trávník pouze připraví a zápas nechá odehrát na sousední umělce. „Problém je v tom, že umělé trávy jsou většinou menších rozměrů. A na malém hřišti nám soupeř nedovolí naši kombinační hru, na kterou jsme zvyklí,“ řekl Fečo.

Ten se však nechce vymlouvat pouze na umělý povrch. „Je ti o špatném přístupu některých hráček. Pokud třeba Blahová nedostane za celý zápas jediný balon, tak je to dost smutné. Ale na druhé straně, venku se každému hraje hůř,“ pronesl.

Fečo nebyl v některých zápasech spokojený ani s výkony tradičních hodonínských opor. „Blahová zůstala daleko za očekáváním. Střelecky se nedařilo ani Koplíkové, která se zvedla až v závěru podzimu,“ řekl kouč Nesytu.

Pochvalu za úvodní polovinu sezony tak zaslouží snad jen stoperka Dřímalová. „Kdybychom ji neměly, taj jsme dostaly více gólů,“ uznal Fečo. „Jinak ale těžko někoho vyzvedávat. Holky střídaly dobré zápasy s těmi horšími,“ dodal.

Nesyt nastřílel v devíti zápasech sedmnáct branek. Na podzim inkasoval čtrnáct gólů. V tabulce pravdy zůstal v plusu. „Není to zase tak špatné. Bohužel jsme snad devět branek dostaly po standardních situacích. Z větší části to byly dalekonosné rány,“ říká Fečo, který by v zimní přestávce rád přivedl do týmu nové hráčky. „Chceme tým posílit až o tři fotbalistky. Nějaké hráčky máme vyhlédnuté. Některé holky totiž potřebují konkurenci. Hráčky, které si myslí, že mají místo v základní sestavě jisté, aby se vzpamatovaly,“ uvedl Fečo. Ten má zálusk na zahraniční hráčky. Z Finska se navíc vrací Klára Lamáčková. Otazník visí nad Jandovou, která v Hodoníně hostovala z Vlkoše.

Hráčky Nesytu se budou v zimě připravovat v domácích podmínkách. „Jedenkrát týdně budeme chodit do tělocvičny, čekají nás i nějaké tréninkové zápasy v hale. V plánu máme i posilovnu, kde bychom využily třeba kola a šlapací pás,“ řekl Fečo.

V Hodoníně se navíc 14. ledna uskuteční halový turnaj žen. „Bavili jsme se i o soustředění, ale uvidíme, jak to dopadne. Všechno je o penězích,“ uvedl Fečo. Podle něj je příprava i u fotbalistek nesmírně důležitá. „Dokud jsme o prázdninách trénivaly třikrát týdně, bylo to dobré a zápasy měly kvalitu. Pak však přišla škola, práce a výkonnost šla dolů,“ konstatoval Fečo.

Na Nesyt nezanevřely ani věrní fanoušci, kteří domácí zápasy pravidelně navštěvovali. „Musíme poděkovat příznivcům okolo Jary Vráblíka, kteří na nás chodí poctivě,“ vzkázal Fečo. I kvůli nim se chtějí hráčky Nesytu na jaro dobře připravit. „Ve druhé polovině se v tabulce se chceme posunout zase o nějakou příčku výš. Pokud ale nebude v týmu konkurence, tak to nikdy dobré nebude,“ uzavřel Fečo.

FC Nesyt Hodonín po podzimní části

Celkově: 5. Hodonín – 9 – 4 1 4 – 17:14 – 13 bodů (1)
Doma: 5. Hodonín – 4 – 3 0 1 – 13:7 – 9
Venku: 7. Hodonín – 5 – 1 1 3 – 4:7 – 4
Střelkyně: 6 – Blahová, 4 – Koplíková, 3 – Fritzová, Podrazilová, 1 – Lamáčková
Asistence: 4 – Fritzová, 3 – Dřímalová, Blahová
Žluté karty: Maršálková 2, Blahová, Dřímalová, Podrazilová, Šťastná po 1