Přesto ani sedmé místo a zisk pětadvaceti bodů není žádný propadák.

„Podobné umístění jsem očekával,“ přiznává trenér nováčka Libor Škodík. „Při rozhodování, za přijmeme nabídku mimořádného postupu, jsem v létě na schůzi výkonného výboru říkal, že mužstvo má na klidný střed tabulky. A to se potvrdilo,“ doplnil.

Bzenec se po rozpačitém úvodu rozjel a jen díky těsné porážce ve Vracově přišel o delší sérii neporazitelnosti. Nováček se v krajském přeboru rychle aklimatizoval a tradiční účastníky soutěže přehrával. „Krajský přebor je kvalitnější soutěž než první A třída. Na druhou stranu vedoucí týmy první A třídy by to v kraji odehráli stejně jako my,“ míní Škodík.

Zkušenému kouči chyběla v krajském přeboru i lepší atmosféra na stadionech. „Tak zase se potvrdilo to, co jsem říkal už dříve. Krajský přebor je pro naše diváky méně atraktivní soutěž než byla první A třída. V ní se navíc letos sešli zajímaví soupeři z okresu,“ pravil Škodík. „Návštěvy v první A třídy byly vyšší. Ale to jsme očekávali,“ pokračoval. „Krajský přebor je náročnější na cestování, diváci to mají hodně daleko. Třeba do Znojma se nikomu nechce. Dříve jsme měli na venkovních zápasech velkou podporu fanoušků,“ dodal.

Jeho týmu se na rozdíl od předchozích sezon příliš nedařilo v domácím prostředí. Zatímco venku nasbírali Bzenečtí patnáct bodů, před vlastními diváky bodoval Slovan pouze čtyřikrát. „Na podzim nám více vyhovovala defenzivnější činnost. Doma jsme naopak museli hrát dopředu, tvořit a to nám někdy skřípalo,“ nabídl svůj pohled Škodík.

Slovan doma třikrát prohrál a dva body ztratil i s poslední Čafkou „I když Židenice nemají až tak špatný mančaft a občas mohou překvapit, druhý poločas byl v naší režii. Bohužel jsme nedokázali dát druhý gól,“ uvedl Škodík.

Bzenecký kouč nerad vzpomíná ani na divoké utkání s Rájcem. „Ta porážka mě určitě mrzí. Soupeř nebyl lepší. Bohužel nejsme na impulzivní vedení týmu, jaké předváděl kouč Záleský, zvyklí. Trenér Rájce cíleně vyvolával na hřišti i mimo něj emoce,“ připomíná souboj s týmem z Blanenska Škodík.

Ten se mohl na podzim spolehnout na zkušené matadory Pelíška, Hrotka, Šafáře a Linharta. Mazáky doplnili Škodík, Pyclík, Šifel nebo Kasala s Ingrem.

Ani minutu nechyběl na trávníku gólman Pelíšek. Nejlepším střelcem Slovanu se sedmi góly stal Petr Kasala. Ingr se trefil pětkrát.

Kvalitní tým by měl zůstat v zimě bez výraznějších změn. „Žádné markantní změny nechystáme. Naopak chceme stávající kádr adekvátně doplnit,“ říká Škodík. Otazník visí pouze nad zadákem Šafářem, který chtěl po podzimu skončit. „Zatím jsem s ním o tom nemluvil,“ sdělil bývalý trenér Šardic, který by v týmu rád přivítal alespoň dvě nové tváře. Větší šanci by naopak na jaře měli dostat odchovanci. „Do týmu chceme zabudovávat mladší hráče. Chtěl bych dát větší prostor našim hráčům. Doufám, že nám to bodový zisk umožní,“ přeje si Škodík.

Bzenec se bude v zimě připravovat v domácím prostředí. V únoru bude Slovan trénovat i na umělé trávě ve Strážnici. V jednání je i kondiční soustředění. Naopak žádného zimního turnaje se Bzenečtí letos nezúčastní. „Loni jsme narazili na slabší týmy. Zápasy nesplnily účel,“ vysvětlil Škodík. Nováček krajského přeboru se v zimním přípravném období utká s Hodonínem, Kyjovem, Mutěnicemi a Veselím. „Budeme hrát asi sedm zápasů,“ uvedl Škodík.