Poslední měsíce měl Drozdy ve Bzenci na starosti především sportovní areál, kde pracuje jako správce stadionu. Nyní bude řídit celý fotbalový klub. „Oslovil mě Libor Škodík starší, se kterým jsem to důkladně rozebral, a nakonec na to kývl," uvedl Luboš Drozdy mladší, který je ve fotbalovém prostředí známý jako rozhodčí.

S píšťalkou a praporkem ho diváci uvidí především o víkendu, v týdnu se bude naplno věnovat klubovým povinnostem. „Je to úplně jiná funkce, něco nového. Chci pomoct hlavně mládeži," říká Drozdy.

Právě na práci s dětmi se chce ve Bzenci zaměřit. „Chci, abychom se dostali na nějakou úroveň, aby tady byla početná základna a hlavně dorost. Aby kluci v devatenácti letech nekončili s fotbalem, ale šli dál do mužů," přeje si nový šéf Slovanu. I Drozdy samozřejmě ví, že hrát pouze s odchovanci krajský přebor či divizi v současné době nejde. „Kluci však mohou nastupovat za béčko, nebo jít na hostování do jiného oddílu, kde by se rozehráli a nabrali zkušenosti," uvedl bzenecký předseda. Zatímco první mužstvo Slovanu šlape, béčko se v okresním přeboru souží. Naposledy schytalo v Uhřicích desetigólový výprask. „S Těmicemi pořád spolupracujeme, máme s nimi velmi dobré vztahy. Všichni ale víme, že hráčů je málo. Teď záleží na tom, jak se k tomu postaví. Čekáme na jejich rozhodnutí.," pronesl Drozdy. Ten přiznal, že ve Bzenci uvažují i o spolupráci s některým z dalších okolních oddílů. „Všechno je věcí jednání," řekl známý sudí. Manažerem áčka dál zůstává současný trenér Libor Škodík.

Mužstvo pod jeho vedením prožívá nejúspěšnější období v historii klubu, ve středu Slovan postoupil do finále krajského poháru FAČR. „Pro Bzenec je to velký úspěch," říká Drozdy. Nový šéf utkání ve Znojmě neviděl, neboť spoluřídil utkání Moravskoslezské ligy v Třebíči, kde hrála Mohelnice. Výsledek 4:1 ho ale náramně potěšil. „Všichni se těšíme, že se podíváme na Srbskou," pravil. Vedení fotbalového klubu s podporou města uspořádá na atraktivní střetnutí do Brna autobusový zájezd.

Celek z Hodonínska navíc letos může slavit double. Bzenec totiž v krajském přeboru útočí na postup do divize.

Před druhými Bohunicemi má šestibodový náskok, navíc dvě utkání k dobru. „Pokud postup přijmeme, bude to kolektivní rozhodnutí. Vyhodnotíme pro a proti a pak rozhodneme," uvedl Drozdy. „Důležité slovo budou mít sponzoři, členové výkonného výboru 
i starosta města," dodal.

Nový výkonný výbor TJ Slovan Bzenec

Předseda klubu: Luboš Drozdy

Jednatel: Dušan Růžička

Manažer mužů A: Libor Škodík starší

Manažer mužů B: Rostislav Vandas

Další členové výkonného výboru: Vojtěch Plevák, Rostislav Kuchař, František Marčík, Radek Chmelař.