„Trénovat jsme začali 21. ledna a na tréninky chodí zhruba osm až dvanáct kluků. V přípravě budeme hrát převážně s mužstvy z vyšších soutěží Uherskohradišťska. Máme tam Slavkov, béčko Hluku, Nedachlebice, céčko Slovácka a další soupeři jsou v jednání,“ informoval Kapusta.

V prvním přípravném zápase na umělé trávě v Kunovicích jeho svěřenci doslova smetli fotbalisty Ostrožské Lhoty, kteří jsou v okresním přeboru okresu Uherské Hradiště v polovině tabulky. „Byl to pro nás první přípravný zápas a já jsem chtěl dát klukům hratelného soupeře. Nešlo mi ani tak o výsledek, ale byla to tréninková jednotka, a to svůj účel splnilo,“ řekl Kapusta.

Zatím to vypadá, že v kabině blatnických fotbalistů žádný velký průvan nehrozí. Z podzimního kádru odešel jenom Mahdalík. „Nejistá je ještě budoucnost Jílka, který dojíždí z Dubňan a je vázaný na zaměstnání. Tam je to o našich nákladech na jeho cesťáky. Mahdalíkovi z Uherského Brodu skončilo hostování, u něho jsem ani prodloužení neočekával,“ přiznal kouč Kapusta a chválil první možnou posilu. „První přípravný zápas za nás výborně odehrál Lukáš Lipčík, který je u nás zatím na zkoušku z Hroznové Lhoty. Na podzim byl klíčovým hráčem Lhoťanů a má zájem u nás hrát.“

O postupových ambicích mužstva zpod svatého Antonínka se rozhodne příští týden na valné hromadě klubu.

„Stávající výbor údajně podá demisi. Bude zvolený nový, který by měl rozhodnout, jaké se v klubu vytvoří finanční podmínky a jestli je možné nějaké doplnění kádru. Od toho se budou také odvíjet naše postupové šance na jaře,“ přiznal Kapusta.

STANISLAV DUFKA