„Ve fotbale je možné všechno. Ve vlastních rukách to ale nemáme, takže to necháme osudu. My se soustředíme na závěrečný duel se Ždírcem," říká známý kouč.

Poslední utkání sezony navíc Hodonín odehraje mimo stadion U Červených domků, kde se v sobotu koná jiná sportovní akce. „Řešíme to. Duel se uskuteční buď v Dubňanech nebo v Hovoranech. Jasno bude v úterý," uvedl vedoucí hodonínského mužstva Stanislav Urbánek.

Komňacký to jako velkou komplikaci nebere. „Soutěž chceme dohrát důstojně a i když nebudeme hrát doma, chceme se se sezonou rozloučit vítězstvím," prohlásil.

Bývalého asistenta reprezentačního kouče a mistra ligy s ostravským Baníkem mnohem více štve předcházející remíza v Uherském Brodě, kde Hodonín neztratil pouze dva body, ale i vedoucí pozici.

Náladu si borci v červenočerných dresech zvedli v neděli proti Pelhřimovu, který zdolali rozdílem třídy. „Splnili jsme roli favorita. Soupeře jsme přehráli a vyhráli zaslouženě. Utkání jsme měli od začátku pod kontrolou," pravil Komňacký.

Domácí nastoupili do zápasu bez zkušeného útočníka Hanuse, který v klubu stejně jako mladý záložník Michal Petrucha skončil. Šanci na hrotu útoku dostal Ukrajinec Dovhanyuk, který hýřil pohybem i aktivitou. „I když závěr nemáme ve svých rukou, přistoupili kluci k zápasu seriózně. S obrannou fází mohu být spokojený, protože v prvním poločase se nedopustila větších chyb," uvedl Komňacký.

Prvních deset minut se Hodonínští pouze zastřelovali. Nepřesně mířili Konečný s Červinkem. Favorit defenzivu protivníka poprvé rozebral v 11. minutě. Holešinský se zbavil soupeře, přesně nacentroval a pro hlavičkujícího Šturmu nebyl problém uklidit balon do sítě.

Domácí měli i nadále navrch, druhý gól ale přidali až těsně před odchodem do kabin. Spolupráci Šturmy s Privrelem zakončil dorážející Dovhynuk, který utíkal oslavit premiérový divizní gól za náhradníkem Michalem Blahůškem.

V té chvíli už na hřišti nebyl hostující bek Homolka. Dvaadvacetiletý zadák si při jenom ze soubojů poranil rameno a musel střídat. „Má ho vyhozené, ale lékařům se ho nepodařilo nahodit, takže přes noc zůstane v nemocnici," informoval těsně po utkání kouč Pelhřimova Martin Moravec.

Třetí gól přidal Hodonín krátce po změně stran. Po standardní situaci kapitána Polácha se hlavou prosadil neobsazený Dovhanyuk.

Domácí za rozhodnutého stavu zvolnili, čehož hosté z Vysočiny využili ke snížení. Brankáře Petráše o čisté konto připravil pelhřimovský kapitán Čížek, ke kterému se balon dostal po sérii hlaviček a odrazů. „Za stavu 3:0 jsme mužstvo prostřídali. Tím pádem naše hra ztratila drajv a dostali jsme laciný gól, který už je naším folklórem," pronesl Komňacký.

Favorit se dál nikam nehnal, přesto mohl své vedení ještě navýšit. Paděra pálil z dobré pozice vysoko nad, hlavička stopera Kyselky zase skončil na břevnu. Poslední slovo měl Červinek, který sv poslední minutě pečetil výhru Hodonína. „Chtěli jsme tady podat lepší výkon. Samozřejmě Hodonín ukázal svoji kvalitu. Celý zápas byl lepší než my. Na druhé straně dva góly byly úplně laciné. Výsledek asi odpovídá dění na hřišti a rozdílu, který mezi mužstvy momentálně je," řekl Moravec.

Mladý trenér na konci sezony složitě dává dohromady základní sestavu. „Úplně se nám rozpadla," posteskl si. „Potýkáme se s marodkou i úzkým kádrem. Navíc máme těžký los. Na konci sezony hrajeme se samými aspiranty na postup do třetí ligy. Už bychom chtěli, aby byl konec," dodal s úsměvem.

Zatímco Pelhřimov zakončí sezonu v pátek doma proti Žďáru nad Sázavou, Hodonín odehraje poslední duel v sobotu.

Divize D, 29. kolo –

FK Hodonín – FK Pelhřimov 4:1 (2:0)

Branky: 45. a 52. Pavlo Dovhanyuk, 11. Zdeněk Šturma, 90. Jakub Červinek – 66. David Čížek

Rozhodčí: Bernatík – Tomanec, Kovařčík (Kundelius)

Žluté karty: Dovhanyuk – Kmoch

Diváci: 280

Hodonín: Petráš – Privrel (84. Reška), Kyselka, Konečný, Fojtík – Červinek – Holešinský (62. Blahůšek), Paděra, Šturma – Polách – Dovhanyuk (80. Šefčík).

Pelhřimov: Čermák – Chadim, Čížek, Naniaš, Homolka (39. Zelenka) – Jeřábek, D. Poul, Hanousek, Kmoch (53. V. Poul), Kostelecký – Mazač (89. Matiášek)