„S panem Jagošem jsme se domluvili a ukončili spolupráci. Dostal jsem lepší nabídku a rozhodl jsem se ji využít. Do Mutěnic určitě přijdou další kvalitní hráči, někteří zůstanou. Určitě se mi s bývalými spoluhráči hrálo velmi dobře, ale takový je fotbalový život,“ řekl k odchodu Rudolf Obal, který odehrál Pod Búdami několik povedených sezon.

Kromě Obala přichází posílit útočnou vozbu HFK i šestadvacetiletý střelec z brněnské Bystrce Stanislav Zedníček.

„Jedná se sice o hráče ze třetí ligy, ale oba patřili k nejlepším hráčům,“ představil nové posily předseda představenstva Vladimír Dostál. „Oba mají určitě perspektivu i do druhé ligy,“ dodal.

Ofenziva byla v poslední neúspěšné sezoně problémem mužstva z olomouckého předměstí. I proto bilance donedávna bystrckého Zedníčka, který se svým mužstvem obsadil v MSFL bronzovou pozici, vzbuzuje velké naděje. Ve čtrnácti jarních zápasech nasázel fotbalista, který prošel olomouckou Sigmou či Jihlavou, hned deset branek. „Je to na svůj věk velmi zkušený vyzrálý útočník. Pracovitý, extrémně rychlý a výbušný,“ popisuje trenér HFK Miroslav Kouřil.

Druhá akvizice se sice podobnou pozoruhodnou bilancí pochlubit nemůže, na druhou stranu nabízí zkušenosti z Gambrinus ligy v dresu Slovácka nebo ze zahraničních angažmá v Litvě a na Slovensku. „To je spíš vyšší útočník do vápna než brejkový,“ říká Kouřil. „Gólů tolik nedával, ale hodí se nám do naší koncepce. Potřebuje k sobě typy, které jsou na něj schopné hrát, a ty my máme. Ať už je to Korčián, který by měl zůstat, nebo právě Zedníček,“ myslí si holický kouč.

„Jsem šťastný, že se nám oba dva povedlo přivést. Oba jsou v nejlepším fotbalovém věku a mají stoupající výkonnost. Nejdou z kopce dolů, ale naopak se dívají stále nahoru. Myslím, že nám mohou hodně pomoct,“ věří Kouřil.

HFK také s definitivní platností uzavřel dohodu s obráncem Fulneku Michalem Kovářem. „Hned jak se vrátil z Německa, podepsal smlouvu o ročním hostování,“ prozradil Dostál.