Břeclavský obránce Jakub Dobšíček si připsal nejhezčí gól, který padl v přípravném utkání s divizním Hodonínem. I díky jeho dalekonosnému zásahu vyhrál účastník třetí ligy v domácím prostředí 5:3. „Trenér chce, abychom podporovali útok. Celý první poločas ale nebyl podle našich představ. Měli jsme díry
v obraně. Po přestávce jsme se zlepšili, přesto by takový výkon na soutěž nestačil," upozornil Dobšíček po závěrečném hvizdu.

Podobně mluvil i břeclavský kouč Karel Bečka. Jeho slova? Chvála na pět vstřelených branek a zděšení z mdlého přístupu v obraně. „Podcenili jsme situaci na polovině hřiště a dokonce i v naší šestnáctce. To si v sezoně nemůžeme dovolit," říkal Bečka.

Duel, jenž se hrál na bývalém stadionu Slovanu, začal pro Břeclavské smolně. Prohrávali už po sedmi minutách hry a ačkoliv dokázali brzy srovnat, poločas ztratili další inkasovanou brankou. Bečkovi svěřenci prokázali sílu až
v závěrečné půl hodině, kdy soupeře přehrávali a vypracovali si dvoubrankový náskok. Další šance pak ještě spálili. „V první rozestavení
3 – 5 – 2 jsme hráli velice dobře. Dařila se nám kombinace, chodili jsme do protiútoků a vytvářeli si šance. Pak jsme to trochu změnili, Břeclav získala převahu a z toho vstřelila tři rychlé góly," reagoval hodonínský stoper Petr Spazier.

Slabý závěr přisoudil menší sehranosti, únavě a kvalitě domácího celku. „Tohle všechno hrálo roli. Přiznám se ale, že v prvním poločase jsem od Břeclavi čekal více. Hráli jsme s ní hodně vyrovnaně
a v některých chvílích jsme byli i lepší. Posledních třicet minut však byla jejich převaha znatelná," pokračoval zkušený obránce.

Příjemným překvapením se pro břeclavského trenéra Bečku stal výkon Tomáše Kunce, jenž má za sebou první utkání. „Zaujali také kluci, kteří jsou na hraně áčka a béčka. Jde o Wallische nebo Úlehlu. Je vidět, že když na sobě budou dále pracovat, budou moc za první tým hrát," konstatoval kouč.

Kádr třetiligového celku již uzavřel. Otazník visí pouze nad setrváním Ulmana
s Horváthem. Ten si v přípravě s Hodonínem pomohl úvodní vstřelenou brankou. Klíčovým se pro hru Břeclavi opět stanou výkony opor Simandla či Prokopa. Kus práce ale očekává například i od Dobšíčka, jenž se blýskl pohlednou brankou. „Obránci nejsou jen od toho, aby stáli na polovině hřiště. Je třeba, aby podporovali útok. Pokud to tak bude, naše hra bude vypadat zase o něco lépe," dodal Bečka. Třetí liga začíná příští sobotu.