Vracov v Mutěnicích zcela propadl. Domácím nestačil vůbec v ničem. I když hostům chybělo několik stabilních hráčů, vymlouvat se nemohou. Hráči širšího kádru Vracova zklamali, Mutěnicím svých bezkrevným výkonem nabídli postup vlastními chybami sami. „Nevím, jestli hrál Vracov tak špatně, nebo my tak dobře. S naší hrou jsem určitě spokojený. Od Vracova jsem ale čekal větší odpor. Vysoká výhra je zcela zasloužená,“ uvedl trenér Mutěnic Petr Zemánek.

Ten měl narozdíl do soupeře k dispozici kompletní tým. Zato druhý tým krajského přeboru přijel Pod Búdy bez Kudlíka, Procházky a Eliáše. Jen mezi náhradníky zůstali Loprais s Vaculou. Brankáře Zálešáka a zadáka Šenka zase do hry neopustilo sobotní vyloučení.

„Všechny zápasy bereme prestižně, proto jsem postavil všechny opory,“ řekl Zemánek. „Chceme hrát pro diváky a hlavně v domácím prostředí vyhrávat. Proto jsme se na utkání soustředili,“ doplnil.

Koncentrace naopak chyběla hostům, kteří v obraně kupili neuvěřitelné hrubky. Mutěnice poslal do vedení v 5. minutě Koštuřík. Domácí kanonýr dokonale využil nedorozumění vracovského stopera Lejsala s gólmanem Buzayem a pohodlně poslal svůj do vedení.

Domácí byli v prvním poločase jasně lepším týmem. Koštuřík pálil po Holešinského přiťuknutí vedle.Druhý gól přidal ve 21. minutě Marcel Čepil, který si zaběhl za nepozornou hostující obranu a podél gólmana Vracova zvýšil.Vinaři mohli v úvodní části přidal další branky, ale Holešinský mířil z dobré pozice vedle a Koštuříkovi chyběl k zakončení krok.

Vracov v prvním poločase herně propadl. K brance Šupy se dostal pouze výjimečně. Střelu Juráska domácí gólman vyrazil na roh a pokus Kotáska mířil vysoko nad. „Na našich hráčích byla hlavně v první půli vidět větší chuť po vítězství. Vracov byl v úvodní části kromě jedné střely neškodný,“ řekl Zemánek.

Hostům nepomohlo ani trojí střídání. Na začátku druhé půle zvýšil po hrubé chybě Lejsala Marcel Čepil, na 4:0 zvyšoval střídající Kourek. V závěru zápasu přidal odevzdaným hostům pátý gól Koštuřík. Toho nádherně vysunul mladík Závorka.

Domácí za rozhodnutého stavu polevili. Vracov ale byl směrem dopředu neškodný. Střídající kanonýr Loprais mířil po přihrávce Koryčánka těsně vedle. V poslední minutě odmítl hattrick Koštuřík, který laxně poslal míč vedle branky.

„Dal jsem šanci hráčům ze širšího kádru. Bohužel mě svým výkonem nepřesvědčili. Domácím pomohl rychlý gól, který nás srazil do kolen. V zápase jsme udělali spoustu chyb, které domácí dokázali potrestat,“ pravil hostující kouč Jaroslav Řezáč. Ten mužstvo vedl bez pracovně zaneprázdněného kolegy Dohnálka.

Vracov se tak může ve zbytku sezony soustředit na krajský přebor. Mutěnice čeká příští středu pohárový duel v sousedních Dubňanech. „I kvůli derby jsem chtěl postoupit. V Dubňanech je nádherné fotbalové prostředí. Věřím, že si zápas nenechá ujít hodně lidí. I když chceme dojít co nejdál víme, že pro favority jsou pohárové zápasy zrádné,“ uzvařel Zemánek.

FK Mutěnice – FC Vracov 5:0 (2:0)
Branky: 5. a 79. Koštuřík, 21. a 54. Marcel Čepil, 70. Kourek
Rozhodčí: Ševela – S. Strmiska, Popelák
Žluté karty: Trávník – Žurovec, Žandovský
Diváci: 150
Mutěnice: Šupa – Trávník, Němčický (74. Kupčík), Varmuža, Vydařilý – Holešinský, J. Čepil (67. Závorka), Lamáček, Válek – Koštuřík, M. Čepil (67. Kourek).
Vracov: Buzay (46. Vinca) – Herzán (46. Vacula), Lejsal, Vybíral, Žandovský – Beck, Žurovec, Kotásek, M. Klajba – Jurásek (46. Loprais), Koryčánek
2. kolo Krajského poháru FAČR (středa 7. září, 17.00)
Dobšice – IE Znojmo, Blatnice – Ratíškovice, Dubňany – Mutěnice, Lipovec – Blansko, Křenovice – Slovan Brno, Lednice – Rajhrad, Bosonohy – Zbýšov, Slavkov – Rousínov.