Jak hodnotíte půlroční angažmá v Kozojídkách?

Měli jsme pouze tři ztrátové zápasy, takže hodnocení je pozitivní. Je fakt, že kdybychom uhráli o nějaký bod víc, mohli jsme i postoupit, ale i tak jsem spokojený.

Souhlasíte, že Kozojídky budou v následující sezoně největší favorit na postup?

Co mám informace, tak přišlo hodně nových kluků. Když si představím sílu současného kádru a přičtu k tomu nové posily, Kozojídky budou největším aspirantem na zisk titulu.

Útočník Radek Sasín (v červenočerném dresu) v utkání zimní přípravy proti Slovácku B.
Na návrat do Radějova myslím, ale ještě je brzy, říká hodonínský útočník Sasín

V jarní části jste vstřelil sedmnáct branek. Sledujete své statistiky?

Vždycky jsem byl fotbalista, který raději gólové šance připravuje, takže to nijak neřeším. Každopádně do Kozojídek jsem přišel proto, abych pomohl týmu se zvednou, a střílení gólů s tím samozřejmě souvisí.

Máte za sebou prvoligovou minulost. Na vesnicích si vás kvůli tomu často fanoušci za zábradlím dobírali a pokřikovali na vás. Jak jste se s tím vyrovnal?

Já se tomu vždycky zasměju. To víte, že ty narážky na hřišti slyším, ale říkám si, kdo se směje naposledy, ten se směje nejlíp. Většinou jsem pak soupeři vstřelil gól, a tím jsem to všem pokřikovačům vrátil. Ale i tak to se mnou vůbec nic nedělá, jsem klidný člověk, který se soustředí pouze na hru a na svůj tým.

Svými skvělými výkony v jarní části jste přilákal nejednoho zájemce. Můžete prozradit, které kluby vás kontaktovaly?

Bylo jich hodně. Nedávno se mi ozvali z divizního Lanžhota, ale také ze Myjavy, která bude hrát v příští sezoně druhou slovenskou ligu. Na jednom futsalovém utkání zamnou přišel i hodonínský trenér Pavol Švantner a lákal mě, ale s díky jsem odmítl. Mám jiné priority a už nechci trénovat čtyřikrát týdně.

Fotbalisté Lednice (v červených dresech) vyhlížejí start nové sezony, v níž budou hrát krajský přebor.
Fotbalisté Lednice řeší neobvyklou záležitost. Skončili hned dva brankáři

Přesto z Kozojídek odcházíte. Za jaký klub budete nastupovat?

Vracím se do Rakouska. Dostal jsem zajímavou nabídku, kterou jsem přijal. V tom klubu působí čtyři Slováci a dva hráči, s nimiž jsem se potkal při minulém rakouském angažmá. Rozhodující bylo osobní setkání s šéfem klubu, který zamnou přijel do Veselí nad Moravou a sám mi sdělil, že má o mě velký zájem.

Nakousl jste, že máte jiné priority, než fotbal. Čemu se tedy věnujete?

V loňském roce jsem napsal svoji první knížku, jmenuje se Theo a Zlatá Hora. Je to fantasy příběh pro děti a nyní k tomu dokončuji druhý díl. Předpokládám, že se mi pokračování podaří vydat do podzimu. Kromě toho se opět věnuju škole, dálkově studuju v Olomouci tělesnou výchovu se zaměřením na pedagogiku.