V semifinále okresního poháru svého soka přehráli a po výhře 5:3 se radují ze zaslouženého postupu do finále, ve kterém si to rozdají s Vacenovicemi a Strážnicí.

Ty zápasy prostě nemohou být tuctové. A také nejsou. A oba týmy znovu a znovu dokazují, že po právu. Semifinále okresního poháru nabídlo parádní podívanou.

„Viděli jsme velmi kvalitní futsal divizní úrovně,“ řekl kouč Black Cats Lukáš Fojtík. „Divákům se zápas musel líbit. Hrálo se nahoru, dolů. Jen škoda, že se zápas nekonal v hodonínské sportovní hale, kam by přišlo více lidí,“ uvedl trenér Stamaha Karel Salay.

Tak jako má kouč Růžička na olympiádě ve Vancouveru Jágra a Martina Sáblíková neskutečnou výdrž, má i trenér futsalistů Stamaha k dispozici mocnou zbraň.

Karel Salay se může spolehnout na formaci Filip Pochylý, Tomáš Pochylý, Vacenovský a Švrček. Lajna, která když se sejde, tak neskutečně řádí. „To je čtverka, která má na druhou ligu,“ přitakal hodonínský trenér.

„Když jsme pohromadě, tak můžeme porazit jakýkoliv mančaft. Kluci se konečně hecli, zápas tvrdě odmakali,“ zářil Salay.

Stamaho opravdu odehrálo proti Černým kočkám výtečný duel. Už v 6. minutě poslal Salayův tým do vedení přesnou ranou Filip Pochylý. Na rozdíl dvou branek zvyšoval po parádní akci Švrček.

Pak sice posila Cosmopolitanu Demjanovič, která nastoupila za Black Cats společně s Ivanem Dvořákem, snížila, ale rozjeté Stamaho to nevyvedlo z míry.

Švrček vrátil po další výtečné akci svému týmu dvougólový náskok.

Stamahu patřil i úvod druhé půle. Skočík, Štos ani nejlepší hráč na palubovce Švrček však nedokázali brankáře Myšáka překonat.

Na druhé straně se činil i výborný gólman Lupač. „Chytal velmi dobře,“ pochválil svěřence Salay.

Když pak Štos s Tomášem Pochylým zvýšili už na 5:1, vypadalo to s Black Cats všelijak. Linhart a spol. se však nevzdali. Během závěrečného sedmiminutového power play několikrát Stamahu zle zatopili.

Nekarda s Demjanovičem pěknými ranami na konci pohledného duelu dokonce snížili, ale žádné drama se nakonec v Lužicích nekonalo.

„Rozhodla vůle po vítězství. Kočky hrály výborně, mají skvělý tým. Jsem rád, že jsme jim ten debakl alespoň jednou oplatili. Každopádně chceme pohár vyhrát,“ pronesl Salay.

„Góly jsme inkasovali po hrubých individuálních chybách. Stamaho bylo v koncovce efektivnější, možná i trošku šťastnější. Soupeř byl pohyblivější a vyhrál zaslouženě,“ sdělil Fojtík. „Také jsme chtěli pohár vyhrát, ale futsal ani žádný jiný sport nejde dopředu naplánovat. Soupeř nám měl po dvou porážkách v přeboru co vracet, my jim budeme chtít pohárovou porážku oplatit v play off. Pokud tedy na sebe narazíme,“ pronesl Fojtík.

Semifinále okresního poháru ve futsale:
Stamaho Hodonín – Cosmopolitan Blac Cats 5:3 (3:1)
Branky: 2× Švrček, F. Pochylý, Štos, T. Pochylý – 2× Demjanovič, Nekarda
Rozhodčí: I. Zima, Bušek
Diváci: 50
Stamaho: Lupač – Vacenovský, T. Pochylý, F. Pochylý, Švrček – Skočík, Bureš, Duchoslav, Štos.
Black Cats: Myšák – Linhart, Heča, P. Dobeš, Málek – Herůfek, Nekrada, Demjanovič, I. Dvořák.