Vacenovice mohly i přes špatný výkon vyhrát, ale koncovka Mogulu byla stejně jako v předcházejících čtyřech zápasech tristní. Začátek zápasu nebyl příliš pohledný. Bučovice čekaly, co Vacenovice vymyslí, olejářům ale kromě myšlenek a vtipu chyběl i pohyb a zájem. První vážnější akce zápasu přišla až ve 35. minutě. Nepřesný výkop Jaštíka vybojoval Snášel, v pokutovém území soupeře si posadil na zadek kapitána hostí a při další kličce byl sražen k zemi. Míč si na značku pokutového kopu postavil Milan Příkazský. Tradiční exekutor poslal svoji slabou střelu do středu branky a brankář Hanák ji bez problémů chytil.

O pár minut později se po rohovém kopu dostal k míči Radek Příkazský, ale ze dvou metrů přestřelil poloprázdnou bránu. Hosté hráli na brejky a v prvním poločase se k ničemu vážnému nedostali.

Druhý poločas začali hráči Mogulu aktivně, ale nakopávané míče postrádali přesnost a hlavička Sladkého šla přímo do středu branky. V polovině druhé půle se Bučovicím podařila brejková situace. Nedůrza Vacenovského a Šťatsného potrestal Machálek, který si obhodil vyběhnutého Jaštíka a střelou do prázdné branky otevřel skóre. Mogul se ve zbytku utkání snažil o vyrovnání, vypracoval si územní převahu, ale finální přihrávka a hlavně standardní situace měli doslova tragickou podobu.

Mogul tak ve čtvrtém utkání v řadě nevstřelil branku a v tabulce se propadl až na desáté místo. Na předposlední béčko Břeclavi má náskok dva body. Poslední KOstice ztrácejí na olejáře sedm bodů. „Po dvou porážkách s Bučovicemi je jasné, že nás čeká další boj o záchranu. A to je pro mě velké zklamání,“ uvedl kouč Vacenovic Petr Kopl.

SK Mogul Vacenovice – FC Bučovice 0:1 (0:0)
Branka: Machálek
Červená karta: Cvingráf (Bučovice)
Diváci: 150
Vacenovice: Jaštík – L. Chvátal, P. Grufík (35. P. Šťastný), Sladký, Z. Grufík (60. Jakubíček) – M. Příkazský, Vacenovský, R. Příkazský, V. Bařák (M. Bařák) – Snášel, Šrédl.