Mikulčice se přitom na Veselsku prezentovaly slušným fotbalem. Hosté, kterým citelně scházely opory Pochylý se Šalšou, byli v prvním poločase herně lepší. Baník zaskočil protivníka aktivní hrou, dobrým pohybem i důrazem. „Prvních dvacet minut nás Mikulčice přehrávaly. Nevěděli jsme, co máme hrát. Nedokázali jsme se soustředit na hru, ale pouze na bránění," přiznal předseda SK Kozojídky Viktor Kolůch. Známý funkcionář potvrdil, že hosté vedli po úvodní části zcela po zásluze.

Baník poslal do vedení v 17. minutě Josef Pitzinger. Zkušený středopolař využil zaváhání domácího gólmana Filipa Bančáka a pohodlně skóroval. Ještě předtím zahrozily Kozojídky. Pokus Patrika Bančáka skončil vedle, se střelou Březiny si poradil gólman Glöckl, jenž se do branky Baníku postavil po několika měsících.

Po přestávce se obraz hry změnil. Domácím pomohla poločasová přestávce i domluva kouče Grombíře. Hráči Kozojídek se ve druhém poločase zlepšili a začali soupeře přehrávat. Výsledkem byla vyrovnávací trefa Jana Smištíka, který střelou do šibenice zaskočil zmiňovaného Glöckla. „Hostující brankář to trochu podcenil," řekl Kolůch.

Domácí se však z nerozhodného stavu moc dlouho neradovali. Krátce na to totiž ve vlastním pokutovém území fauloval Smištík hostujícího Nováka a sudí Voříšek nařídil pokutový kop. Míč si na bílý puntík postavil Sloboda, jenž přesnou ranou vrátil Baníku vedení.

Mikulčice ale závěr nezvládly. Deset minut před koncem srovnal Hanzelka. Rozhodující moment přišel v 83. minutě, kdy Glöckl nedovoleně zastavil Březinu a hlavní rozhodčí znovu ukázal na penaltový bod. Útočník Slovák nabídnout příležitost zužitkoval a zajistil Kozojídkám další tři body. Hosté se už na odpověď nezmohli. „Byl to hodně těžký zápas. Mikulčice hrály lépe než Moravany. Hosté u nás podali velmi sympatický výkon, jenom ve druhém poločase fyzicky trochu odešly, což nakonec asi rozhodlo," pronesl Kolůch. Nejen jeho pohled na tabulku okresního přeboru náramně těší. „Zatím to nepřeceňujeme, ale z dobrého vstupu máme všichni velkou radost," dodal zkušený činovník.

SK Kozojídky – Baník Mikulčice 3:2 (0:1)

Branky: 60. Jan Smištík, 80. Tomáš Hanzelka, 83. z penalty Richard Slovák – 17. Josef Pitzinger, 62. z penalty Mario Sloboda. Rozhodčí: Voříšek. Diváci: 150.

Ždánice – Nedělní souboj dvou dosud neporažených týmů skončil remízou 2:2. Dělbu bodů nakonec více braly Ždánice, které s Uhřicemi po prvním poločase prohrávaly o dvě branky. Kovo alespoň bod zachránilo v poslední minutě, kdy si dal hrající hostující kouč Tomáš Valihrach vlastní gól.

Sto padesát diváků vidělo ve Ždánicích zajímavé derby. První poločas byl vyrovnaný, domácí se snažili kombinovat, ale na dostřel brankáře Mokrého se příliš nedostávali. Hosté poctivě bránili a trpělivě čekali na chyby protivníka.

Uhřice se ujaly vedení hned ve 3. minutě, kdy si dal po rohovém kopu Rotrekla ždánický zadák Lánc vlastní gól. Kovo nehrálo špatně, ale v defenzivě se dopustilo několik minel, které zkušený soupeř dokázal potrestat. Druhý gól Uhřic vstřelil po půlhodině hry Jakub Neumann, který využil nedůraz domácí obrany a střelou k tyči upravil na 2:0.

Pak měli hosté ještě jednu slušnou příležitost, ale hlavičku Zemana vytěsnil pozorný gólman Ruban nad břevno. I Ždánice v úvodní části několikrát zahrozily, ale šanci Handlíře včasným vyběhnutí zmařil výtečný brankář Mokrý, které své spoluhráče podržel i při hlavičce Snášela.

Kovu pomohla k ještě lepšímu výkonu poločasová přestávka. Po změně stran byli domácí fotbalisté jasně lepší. Po povedené kombinace snížil Handlíř střelu do protisměru brankáře.

Mokrého na 1:2. Ždánice mohly výsledek několikrát otočit, ale Mokrý v uhřické brance čaroval. Zkušený gólman reflexivně vyrazil hlavičku stopera Petra Rubana i střelu Snášela. Tečovaná rána mazáka Ždánského zase skončila na břevně.

Naftaři mohli zápas definitivně rozhodnout, ale Neumann při úniku dvou hostujících hráčů na osamoceného gólmana Rubana vystavil nabíhajícího spoluhráče do ofsajdu. A tak přišel trest. Ve třetí minutě nastavení poslal ždánický brankář, který už předtím dvakrát naběhl na útočný rohový kop, dlouhý balon dopředu. Nákop hostující hrající trenér Valihrach hlavou nešťastně prodloužil do sítě. „I když jsme bod urvali až v samotném závěru, za výkon ve druhém poločase jsme si nezasloužili prohrát," uvedl ždánický obránce Petr Ruban.

Kovo Ždánice – SK Uhřice 2:2 (0:2)

Branky: 71. Petr Handlíř, 90. Tomáš Valihrach vlastní – 3. Petr Lánc vlastní, 27. Jakub Neumann. Rozhodčí: Kordula. Diváci: 150.

Starý Poddvorov – Divoká přestřelka byla v neděli k vidění ve Starém Poddvorově. Výběr trenéra Jana Zugara nezvládl ani souboj s Vracovem, jehož k vítězství 5:3 hattrickem dovedl útočník Petr Loprais. Debakl domácího souboru mírnili Lukášové Kašík, Frolec a Uřičář.

Starý Poddvorov nehrál úplně špatně, ale neměl v kádru útočníka Petra Lopraise, který famózním výkonem předčil všechny aktéry na trávníku o dvě třídy. Domácí na rychlonohého forvarda, který se podílel na všech pěti brankách Vracova, absolutně nestačili.

Starý Poddvorov přitom začal dobře. Skóre otevřel hned ve 2. minutě střelou k pravé tyči Lukáš Kašík. Vzápětí mohl přidat druhý gól Pavel Bařiny. Ten ale ve vyložené šanci trestuhodně selhal.

Vracov vyrovnal po chybě brankáře Novotného, jenž namazal balon Lopraisovi a ten už věděl, co s ním má udělat.

Ve 29. minutě elitní okresní kanonýr prchl po levé straně a ideálně míč předložil Davidu Zálešákovi, který mířil pouze do připraveného Novotného. Benešův náhradník ovšem vzápětí podcenil nepříliš prudkou ránu Lopraise a bylo to 1:2.

Obrana Starého Poddvorova v neděli opravdu nestála na pevných základech. V 53. minutě domácí zadák Dušan Krupica zbytečně fauloval Lopraise a vracovský kapitán Petr Machala zvýšil z penalty na 3:1. Po hodině hry udeřili hosté počtvrté. K odraženému balonu se dostal Šimon Loprais, který prostřelil Novotného.

V té chvíli byli domácí na odpis. A přece se Kašík a spol. zvedli. Hráči Starého Poddvorova se i za hrozivého stavu 1:4 nadechli k náporu. Frolec orazítkoval tyč a Kašík na míč těsně nedosáhl. Šanci alespoň na bod oživili deset minut před koncem Lukáš Frolec, vzápětí jmenovec Uřičář snížil na rozdíl jediné branky.

Ochozy ožily, ale naděje Starého Poddvorova definitivně pohřbil ve druhé minutě nastavení Petr Loprais, který završil svoji one man show třetím gólem. Vracov, který přijel do Starého Poddvorova s jediným náhradníkem, trenérem Bronislavem Chovancem, tak získal venku další tři cenné body. Domácí podruhé v řadě inkasovali pět branek.

Starý Poddvorov – FC Vracov 3:5 (1:2)

Branky: 2. Lukáš Kašík, 80. Lukáš Frolec, 82. Lukáš Uřičář – 13., 35. a 90. Petr Loprais, 55. Petr Machala z penalty, 61. Šimon Loprais. Rozhodčí: Rotter. Diváci: 150.

Nenkovice – Nepovedené domácí utkání mají za sebou fotbalisté Nenkovic. Sokol doma na hody nezvládl duel proti Svatobořicím, kterým podlehl vysoko 1:5. Na zasloužené výhře Spartaku se podílelo pět různých hráčů, naopak jediným domácím střelcem byl Matěj Zálešák, který si drží střeleckou formu. Sokol navíc nedal ani penaltu, a tak na body pomýšlet nemohl.

Posílené Svatobořice se s přibývajícími koly rozjíždějí. Před týdnem tým vedený koučem Markem Svozilem přehrál Zarazice, v neděli si bez problémů poradil i s Nenkovicemi. Přitom hrál od 59. minutě bez vyloučeného obránce Ladislava Lungy.

Spartak poprvé udeřil po čtvrt hodině hry, kdy se trefil Jiří Kačer. Domácí dokázali vyrovnat ve 27. minutě. Brankáře Dvořáka překonal Matěj Zálešák. Hosté si ale rychle vzali vedení zpět, když se trefila další letní posila, Petr Holub z Milotic. Na 3:1 zvyšoval v závěru prvního poločasu zkušený útočník Zdeněk Koch.

Cestu za třemi body si Svatobořice poněkud zkomplikovaly, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Ladislav Lunga. Nenkovice ale dlouhou přesilovku nevyužily, naopak v závěru ještě dvakrát inkasovaly. V 68. minutě se prosadil Robin Valenta, výhru Spartaku pečetil střídající David Lunga. Domácí se na odpor nezmohli.

Sokol Nenkovice – Spartak Svatobořice 1:5 (1:3)

Branky: 27. Matěj Zálešák – 14. Jiří Kačer, 32. Petr Holub, 41. Zdeněk Koch, 68. Robin Valenta, 89. David Lunga. Rozhodčí: Riedl. Červená karta: 59. Ladislav Lunga (Svatobořice). Diváci: 100.

Dolní Bojanovice – Dolní Bojanovice po postupu do okresního přeboru poprvé klopýtly. Nováček soutěže ve třetím kole pouze remizoval s Moravany 1:1. Domácí tým sice poslal již v 7. minutě do vedení Martin Bohun, ale oslabení hosté výsledek zásluhou zkušeného stopera Romana Klimeše ve druhé půli srovnali.

Dělbu bodů Slavoj bral. Druhý tým loňského ročníku okresního přeboru totiž do Dolních Bojanovic přijel bez brankáře Strmisky, obránce Seluckého, útočníků Otáhala s Možíšem, Hudce, Kříže či Josefa Klimeše.

Naopak domácí kouč Zdeněk Sklenský litoval zbytečné ztráty. „Toto utkání jsme měli vyhrát. Získat v tomto zápase pouze bod je málo," uvědomuje si dolnobojanovický trenér.

Nováček byl v prvním poločase lepším týmem. „Drželi jsme míč, dobře kombinovali, dokázali jsme i měnit rytmus hry. Navíc jsme dali poměrně rychle branku. K ní jsme však měli přidat ještě další, což se nám bohužel nepodařilo," posteskl si Sklenský.

V 7. minutě se po Tomaštíkově přihrávce prosadil Martin Bohun. Další příležitosti ale Dolní Bojanovice neproměnily. Proti byla buď hostující defenziva nebo pohotový gólman Toman. „U našich hráčů mi chyběla přímočarost, někdy i důraz v soubojích před brankou soupeře a trocha odvahy a drzosti ve vápně protivníka. Přesto jsem byl s hrou týmu spokojený," řekl Sklenský.

Domácí hráči chtěli ve druhém poločase ještě tempo vystupňovat, což se jim však nepodařilo. „Naopak jsme vyklidili střed pole a kvůli tomu mohl soupeř vyrovnat hru," uvedl Sklenský.

Moravany hrozily hlavně po dlouhých nákopech a standardních situacích. Slavoj nakonec vyrovnal po rohovém kopu, kdy se prosadil důrazný stoper Klimeš.

Dolní Bojanovice se ve zbytku utkání snažily strhnout vítězství na svoji stranu, skóre se však již nezměnilo. „Snahu klukům upřít nemohu, přesto jsme posledních dvacet minut především po taktické stránce hráli špatně, což je víc problém trenéra než samotných hráčů," prohlásil Sklenský, který i přes ztráty dvou bodů našel na utkání i pozitiva.

„Naše poslední porážka v mistrovském utkání se datuje někdy na toto období před rokem. Tehdy jsme také po poločase vedli 1:0 a pak prohráli 1:4. V kontextu s tímto utkáním jsme jenom potvrdili, že jsme lepším mužstvem než před rokem," dodal Sklenský.

TJ Dolní Bojanovice – TJ Slavoj Moravany 1:1 (1:0)

Branky: 7. Martin Bohun – 69. Roman Klimeš. Rozhodčí: Hýbl. Diváci: 200.

Strážnice – Jiskra zabrala. Strážnice po úvodní domácí porážce s Kozojídkami v okresním přeboru bodovala podruhé v řadě. Výhru v Mikulčicích stvrdila před vlastním publikem, když před šedesáti diváky přehrála bzeneckou rezervu jasně 3:0. Branky vítězů zaznamenali v závěrečné čtvrthodině Pavel Harašta, Štěpán Hadač a Tomáš Lípa.

„Naše vítězství je zcela zasloužené. Hosté od začátku utkání tahali za kratší konec. Bzenec pouze jednou nebezpečně vystřelil na naši branku. Jinak jsme soupeře neustále přehrávali. Střelecky jsme se ovšem dlouho nemohli prosadit," uvedl jednatel strážnické Jiskry Lubomír Botek. Domácí hráči v úvodní části spíše rozchytali brankáře Rachvalu. Aktivitou hýřil hlavně Milan Tomeček. Právě po centrech posily ze Vnorov se do zakončení dostali Lípa s Vávrou. Oba hráči mířili mimo. Jinak si ani jedno z mužstev výraznější příležitosti nevypracovalo. Pořádný fotbal se ve Strážnici začal hrát až do 68. minuty.

Ještě předtím nastřelil Holek po Lípově centru tyč. Hosté zahrozili přízemní střelou Zlámala.

Hru domácího týmu výrazně oživil zkušený útočník Marek Popelka, který nahradil nevýrazného Bělocha. Byl to právě známý okresní kanonýr, kdo asistoval Haraštovi u vedoucí branky Strážnice. Pak se povedenou ranou prezentoval Mička. Jeho tvrdý pokus s obtížemi vyrazil pozorný Rachvala. Trenéru Daňkovi v neděli parádně vyšla střídání. Po Popelkovi se skvěle uvedl i mladík Hadač, který z dálky překonal Rachvalu dalekonosnou ranou do šibenice a bylo to 2:0. Výhru Strážnice pečetil v poslední minutě dlouhán Lípa, kterému opět asistoval Popelka. Béčko Slovanu se na odpor nezmohlo.

Jiskra Strážnice – Slovan Bzenec B 3:0 (0:0)

Branky: 74. Pavel Harašta, 87. Štěpán Hadač, 90. Tomáš Lípa. Rozhodčí: Lipár. Diváci: 64.

Veselí nad Moravou – Takový mizerný start do sezony v Zarazicích nepamatují. KEN Veselí ani ve třetím zápase nového soutěžního ročníku nevstřelil gól ani nebodoval. Tým trenéra Václava Urbančíka tentokrát nestačil na Kostelec, který si domů odvezl důležitou výhru 2:0. Branky hostujícího celku zaznamenali v prvním poločase Ondřej Křižka s Janem Lochmanem.

Oba nedělní soupeři šli do vzájemného duelu ve stejném rozpoložení. KENu ani Kostelci začátek sezony vůbec nevyšel. Po víkendu zůstali u dna okresního přeboru Veselané, kteří prohráli i třetí letošní zápas. „Zklamání je velké. Oba týmy chtěly odčinit předchozí nezdary, bohužel pro nás trápení zarazických střelců pokračuje. Za tři kola jsme si nezařvali gól, což je ve fotbale špatně," uvedl zástupce domácího oddílu Vojtěch Bártek.

Po přiťuknutí Štůrala měl gól na noze Tobiáš. Domácí střelec ale proti brankáři Šalamounovi, který patří mezi zarazické odchovance, neuspěl. Další velkou šanci měl Páč. Zkušený forvard nedokázal dobře vyběhnutého Šalamouna přelstít.

Kostelec byl v koncovce mnohem efektivnější. Hosty poslal do vedení Křižka, vzápětí přidal druhý gól Lochman. Celek z Kyjovska se za stavu 2:0 zklidnil, zato domácí se herně trápili. Diváci ve druhém poločase viděli oboustranně hodně nepřesný a nezáživný fotbal. „Moc fotbalovosti tam nebylo. Spíše se bojovalo, než hrálo," pronesl Bártek.

Výsledek se ani přes několik zajímavých momentů nezměnil. Lví podíl na tom měl i hostující brankář Šalamoun, který do Zarazic vrátil po patnácti letech. Domácí kromě dalších bodů přišli i o útočníka Tobiáše, který byl po dvou faulech v 68. minutě vyloučen.

Zatímco Kostelec si po první letošní výhře oddechl, ve Veselí přemýšlejí co zlepšit. „Uvažujeme, že kádr několika hráči doplníme. Nebudou to však žádní posily, spíše chceme zvednout konkurenci," dodal Bártek.

KEN Veselí nad Moravou – SK Kostelec 0:2 (0:2)

Branky: 26. Ondřej Křižka, 38. Jan Lochman. Rozhodčí: Hulcký. Červená karta: 68. Michal Tobiáš (KEN Veselí). Diváci: 200.