OP: Sudoměřice vyhrály poprvé od 3. října

Hodonínsko – Hovorany čekají na výhru od 10. října. Naopak Sudoměřice nepříznivou sérii přerušily těsnou výhrou 1:0 nad Radějovem. Favoriti své zápasy zvládli. Žarošice vyhrály v sousedních Uhřicích 2.0, Mikulčice stejným poměrem ovládly duel v Tvarožné Lhotě.

12.4.2010

Ilustrační foto. Ždánice (ve žlutomodrém) versus Dambořice (2:3).Foto: Petr Turek

Uhřice – Žarošice 0:2(0:2)

Branky: Žarošský, Jakub Chromý.

Derby skončilo vítězstvím favorita. Žarošice o své výhře rozhodly během prvního poločasu, ve kterém domácím zasadily dvě rány. Trefili se Žaroský a Jakub Chromý.

Hosté byli v první půle lepším týmem a vytvořili si několik slibných brankových příležitostí. Dvě z nich dokázaly Žarošice proměnit. Po změně stran domácí zabrali a svého soupeře zatlačili. Pozorně bránicí Žarošice však Uhřice do vážnějších šancí nepouštěly. Zápas dvou rozdílných poločasů skončil výhrou favorita. Duel sousedních týmů nevybočil z průměru. Žádné excesy se nekonaly.

Tvarožná Lhota – Mikulčice 0:2 (0:1)

Branky: Tomáš Slavík 2

Průměrný zápas ovlivněný silným větrem vyhrál vedoucí tým soutěže. Mikulčice byly po celý zápas fotbalovějším týmem a i bez dvou hříšníků z minulého zápasu, Matuška a Recha, vyhrály zaslouženě. V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal. Hosty poslal do vedení Tomáš Slavík. Když tentýž hráč přidal po změně druhou branku Baníku, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. Domácí mohli zápas zdramatizovat v 75. minutě. Hudeček ovšem penaltu nedokázal proměnit. Domácí, kterým citelně chyběl distancovaný Durna, se gólu nedočkali. „Fotbalově to za moc nestálo,“ sdělil jednatel Tvarožné Lhoty František Vaculka.

Vnorovy – Moravany 0:0

Diváci: 100

Ani ve čtvrtém jarním zápase neokusili fotbalisté Vnorov hořkost porážky. Ba co víc, překvapení letošního ročníku okresního přeboru potřetí v řadě neinkasovalo. „Ale zase jsme doma ztratili dva body,“ povzdechl si domácí sekretář Jan Zachar. „Hra ale nebyla příliš dobrá. Remíza zřejmě odpovídá průběhu zápasu,“ doplnil.

Stovka diváků se za větrného počasí branky nedočkala. „Na šance to skončilo 1:1. Hra se po většinu času odvíjela mezi šestnáctkami. Hosté měli více střel na branku. Chyběla jim ale přesnosti i štěstí,“ hodnotil duel domácí činovník.

Dambořice – Žádovice 3:0(0:0)

Branky: Václav Matula 2, Jan Pučálka

Dambořice po dvou úvodních nezdarech dvakrát zabraly. V neděli si domácí Sokol poradil s Žádovicemi, které přehrál hlavně díky dvěma brankám Václava Matuly 3:0. Hosté přitom byli v úvodu zápasu lepším týmem. Ale povětrnostních podmínek nedokázali využít ve svůj prospěch. Dambořice postupem času hru vyrovnaly, měly i šance, ale do kabin se šlo za bezbrankového sta­vu.

Domácí zápas rozhodli po změně stran. Hosté se nedokázali střelecky prosadit. Přitom dvě šance zahodil kanonýr Janouškovec. Za stavu 1:0 zahodil velkou příležitost Bělohoubek.

Naftaři tak ve druhé půli využili přízně větru a dalšími dvěma góly soupeře definitivně srazili.

Ždánice – Ježov 3:2 (2:2)

Branky: Kopeček 2, Lánc – David Ingr, David Exel.

Jarní vítězná série Ždánic trvá. Kovo vyhrálo na jaře i čtvrtý duel. V atraktivním souboji dvou rozjetých mužstev porazilo po urputném boji Ježov 3:2. Hrdinou zápasu se stal domácí Kopeček, který vstřelil dvě branky.

Domácí vletěli do utkání jako uragán a už ve 2. minutě po hlavičce Lánce vedli. O dvě minuty později slavilo Kovo druhou branku. Trefil se Kopeček. Ježov ale nesložil zbraně a ještě do poločasu stačil vyrovnat. Ve 35. minutě snížil David Ingr, krátce před odchodem vyrovnal nejlepší střelec soutěže Exel. Ještě předtím stačil domácí brankář Ruban zneškodnit dvě šance hostí. Rušný fotbal pokračoval i po změně stran. Ani jeden z týmů nechtěl prohrát. Nakonec se ze šťastného a vydřeného vítězství radoval nováček. Vedení na stranu Ždánic strhl Kopeček. Ždánice si těsný náskok v hektickém závěru pohlídaly.

Svatobořice – Hovorany 4:0(3:0)

Branky: Zdeněk Koch 2, Petr Kyněra, Stanislav Pekárek.

Hovorany čekají na výhru od 10. října. Tehdy Zemas doma porazil Uhřice. Od té doby svěřenci kouče Podivínského neuhráli ani bod. Naopak Svatobořice se na jaře prezentují dobrým bodem a pomalu v tabulce šplhají vzhůru. Spartak o své jasné výhře rozhodl během úvodních pětačtyřiceti minut, ve kterých vstřelil bezradným hostům tři branky. Dva góly zaznamenal Zdeněk Koch. Jeden gól přidal Kyněra. Ten ovšem zahodil po změně stran penaltu. Svatobořice poskočily po dvou výhrách v řadě na páté místo, Hovorany zůstávají s deseti body předposlední.

Sudoměřice – Radějov 1:0 (0:0)

Branka: Novák.

Série sedmi zápasů bez vítězství skončila. Sudoměřice vyhrály poprvé od 3. října. V domácím prostředí zvládly důležitý zápas v boji o záchranu a díky brance Nováka porazily Radějov 1:0. Hosté se tak kvůli čtvrté jarní porážce dostávají do problémů. Radějov na jaře nedokázal zatím bodovat. Sudoměřice přitom měly být pro hosty odrazovým můstkem k lepším zítřkům. Průměrný fotbal s řadou nepřesností a minimem šancí rozhodla střela Nováka.

12.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Jungmannova 1310/10, 697 01 Kyjov. Požadavky: pokročilá znalost práce na PC - MS Excel, MS Word, emailová komunikace, předchozí práce s účetním programem výhodou, zodpovědnost, pracovitost, spolehlivost, soběstačnost. Není nutná znalost cizího jazyka. Nabídka: přátelský kolektiv, férový a vstřícný přístup, 20 dní dovolené, další dovolená dle domluvy, do budoucna možnost kariérního růstu. PP na 1 rok s možností prodloužení.Na této pozici vás zaškolíme, vhodné i pro absolventy. Pracovní náplň: třídění a zakládání dokumentů, fakturace, práce s účetním a spedičním programem, zapisování údajů, telefonická komunikace se zákazníky. V případě, že máte o tuto pozici zájem, zašlete životopis na mail: autodoprava@mbalas.cz, do přílohy mailu přiložte Vaše CV. Bližší info na tel. 720 251 502 v pracovní dny od 9:00 do 17:00 hod.. Pracoviště: Bmgl s.r.o. - kyjov, Jungmannova, č.p. 1310, 697 01 Kyjov 1. Informace: Miroslav Baláš, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 14 900 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů strojník pásového bagru, kolového nakladače, válce ... Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Tyršova 143/, 697 01 Kyjov. Požadujeme: ŘP sk. C, E (je výhodou), platný strojnický průkaz (rozšiřovací kurz zajistíme), praxe v oboru stojník. Zvláštní prémie. Kontakt na tel. 602 746 437. Osobně na adrese: Jungmannova 499, 697 01 Kyjov, II. patro, dveře č. 307. Pracoviště: Mykol spol. s r.o., Tyršova, č.p. 143, 697 01 Kyjov 1. Informace: Bohumil Marada, +420 602 746 437. Gastronomie - Gastronomie Obsluha v zařízeních rychlého 14 500 Kč Pracovníci pro přípravu rychlého občerstvení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracoviště: Fardin Ebrahemi, Národní třída č.p. 1456/8, , 695 01 Hodonín. Kontakt: Fardin Ebrahemi, tel. 777 444 681.. Pracoviště: Fardin ebrahemi - provozovna, Národní třída, č.p. 1456, 695 01 Hodonín 1. Informace: Fardin Ebrahemi, +420 777 444 681. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 000 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních pokojská/ý. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Vápenky 262. Rozvržení pracovní doby i v sobotu a v neděli podle obsazenosti penzionu. Doprava autobusem do vzdáleného místa okresu Hodonín. Zajištěné ubytování a stravování.. Pracoviště: František janás - pracoviště penzion u černého potoka, 696 74 Velká nad Veličkou. Informace: František Janás, +420 608 464 789.

Roman Čechmánek

Upřednostnil Drtiče před zahraničním angažmá. Teď Čechmánek v Hodoníně končí

Tereza Istoková
3

Kyjovský hokejbalový klub slaví. Jeho odchovanci jsou mistry světa

Sigma dostala od Baníku výprask, doma stále nebodovala

Potřetí za sebou prohráli olomoučtí fotbalisté ligový zápas na svém stadionu. Po Slavii a Plzni si tři body odvezl také Baník. Sigma od něj dostala čtyři branky, sama dala jedinou. Hrdinou duelu se stal ostravský autor hattricku Dame Diop.

-

Fotbalisté Vyškova si zopakovali Líšeň. V Hodoníně nedali gól a zůstali bez bodu

Hodonín - Jako na houpačce se pohybují výsledky fotbalistů MFK Vyškov v nové sezoně. Po vysokém vítězství přijde porážka s nulou na střeleckém účtu.

-

Čechmánek je už minulostí hodonínského hokeje. Otěže převzal zkušený Dornič

Hodonín /ROZHOVOR/ - Poprvé od vypadnutí z prvního kola play-off společně nazuli brusle. Hodonínští hokejisté se v úterý sešli k prvnímu oficiálnímu tréninku na novou sezonu, ale bez trenéra Romana Čechmánka. Toho nahradil nový kouč se zkušenostmi z Kanadskoamerické NHL Ivan Dornič.