Žarošice – Ježov 1:1(1:0). Branky: Chromý – David Exel.

Podzimní okresní král klopýtl hned v úvodním jarním kole. Žarošice doma pouze remizovaly s Ježovem 1:1. „Ztráta dvou bodů nás mrzí. S Ježovem jsme měli bodovat naplno,“ uvědomoval si domácí trenér Zdeněk Žaroský. Ten mohl využít služeb záložníka Lukáše Přikryla. Vedení Kyjova se zatím nepodařilo najít s funkcionáři Žarošic společnou řeč.

Domácí byli v prvním poločase mírně lepším týmem. Tomáš Chromý orazítkoval břevno. Tentýž hráč si zpravil střeleckou chuť o pár minut později a poslal Žraošice do vedení. Domácí měli i nadále optickou převahu. Hosté zlobili hlavně po rychlých brejcích. Vyrovnání zachránil Ježovu ve druhé půli kanonýr Exel. Žarošice po nečekané remíze klesly za Mikulčice na druhé místo.

Moravany – Ždánice 1:4 (1:3). Branky: Martin Kalinec – Pavel Galia 2, Chovanec, vlastní.

Překvapení kola se urodilo v Moravanech. Slavoj doma nečekaně podlehl Ždánicím. Kovo vyhrálo díky dvěma brankám Galii 4:1.

Hosty poslal do vedení již v páté vteřině Galia. Domácí odpověděli hned vzápětí. Trefil se Kalinec. Pak se chvilku nehrálo. Zraněného stopera Ždánic Pavla Mlejnka odvezla do nemocnice sanitka. „Má zlomenou lýtkovou kost,“ hlásil brankář Kova Radek Ruban.

Ždánice brzy přišly i o druhého stopera. Pro zranění odstoupil Slivka.

Domácí byli herně lepším týmem, ale o body je připravily hloupé chyby. Dvakrát se musel červenat domácí brankář Strmiska, který nejprve podběhl nákop Chovance, pak při odkopu nastřelil dotírajícího útočníka Galiu, který pohodlně zvyšoval již na 3:1.

Výhru Ždánic pečetil Snášel. Jeho střelu si do branky srazili domácí obránci. Ještě předtím mohl vykřesat naději Merta, jeho pokus skončil na tyči.

Moravanům nepomohl ani navrátilec z Kyjova Jaroslav Holeček, který se na trávník dostal až v závěru první půle.

Žádovice – Hovorany 2:1 (0:0). Branky: Spurný, Čada – Dominik Sláma. Červená karta: Podivínský (Hovorany),

Důležitý zápas v boji o záchranu soutěže rozhodl ve druhé minutě nastavení Miroslav Čada. Zkušený útočník prostřelil hostující brankáře z trestného kopu, který byl nařízený po faulu stopera Podivínského na unikajícího Janouškovce. Hosté tedy přišli v závěru o mladého zadáka i cenný bod.

Vše podstatného se odehrálo v poslední čtvrthodince. Zemas poslal do vedení Sláma. Vyrovnání zařídil v hektickém závěru Spurný. Ten se nejlépe zorientoval ve skrumáži a dorazil míč do sítě. Vyrovnaný zápas průměrné úrovně rozhodl v 92. minutě Čada. Hovorany, které hrozily zejména po střelách zdálky, klesly po porážce na předposlední místo. Žádovice zůstávají s jednobodovou ztrátou poslední.

Domácí v zápase přišly o oba stopery, kteří museli pro zranění střídat. Pochvalu naopak zaslouží brankář Výstup.

Mikulčice – Dambořice 3:1(2:0). Branky: Tomáš Urbánek 2, David Tesařík – Václav Matula.

Mikulčicím se vstup do jarní části povedl. I když Baník, který nastoupil bez nemocného Luďka Urbánka, se na výhru nad Dambořicemi pořádně nadřel. Hosté vstoupili do utkání lépe a úvodních patnáct minut byli lepším týmem. Naftaře ovšem zpražil v 16. minutě Tomáš Urbánek, který se trefil po rohovém kopu. Na rozdíl dvou branek zvyšoval ve 40. minutě David Tesařík. Hostům se povedl i začátek druhé půle. Václav Matula potrestal chybu domácí obrany a snížil. Dambořice se ve zbytku utkání snažily o vyrovnání. Baník naopak srdnatě bránil těsný náskok a hrozil z brejků. Dvě minuty před koncem pečetil výhru Mikulčic po parádní spolupráci s Tesaříkem Tomáš Urbánek.

Tvarožná Lhota – Vnorovy 2:2 (1:1). Branky: Holubík, Vítek – Grossmann, Mánek.

Derby dvou týmů z opačných pólů tabulky skončil spravedlivou dělbou bodů. Bojovné utkání pokazil jen silný vítr, který znepříjemňoval aktérům život. Navíc vítr měl prsty i v první brance. Grossmann zakroutil míč z rohového kopu tak šikovně, že skončil v síti domácí branky. Tvarožná Lhota se vyrovnání dočkala ve 40. minutě. Holubík z otočky propálil bezmocného brankáře hostí. I ve druhé půli byl v Tvarožné Lhotě k vidění rušný fotbal s šancemi na obou stranách. Domácí poslal do vedení z trestného kopu Vítek. Hosté odpověděli rovněž po standardní situaci, parádně se trefil Mánek. Konečné remíza je spravedlivá.

Uhřice – Sudoměřice 4:0 (4:0). Branky: Miroslav Trčka mladší 3, Tomáš Hořava, Červená karta: Chudíček (Sudoměřice).

Uhřice odstartovaly hon za záchranou jednoznačným vítězstvím nad Sudoměřicemi. Domácí o své výhře rozhodly během první půle, ve které soupeři nastříleli čtyři branky. Po změně stran tempo hry opadlo a zápas se v podstatě pouze dohrával. I když šancí si obě mužstva vytvořila přehršel. Góly ovšem střílely pouze Uhřice. Hosté dohrávali bez vyloučeného Chudíčka.

Radějov – Svatobořice nehráno pro nezpůsobilý terén, o náhradním termínu rozhodne STK.