Po celkem úspěšné přípravě, přišla naplněná dubňanská Želva a pak čtyři body z Pohořelic. Dobrý start. „Chtěli jsme si z Pohořelic odvést tři body. Ten čtvrtý byl nad plán,“ okomentoval jediný úspěšný výjezd Dubňanských útočník Jaromír Drdla.

Další utkání venku už nebyly tak úspěšné. V šesti utkáních v brněnských Bohunicích nezískali Oranjes ani bod. Přitom dvakrát ztratili nadějně rozehraný zápas v posledních vteřinách. „Určitě to souvisí s nestabilitou kádru. Přišla zranění, někteří dali přednost fotbalu a u některých se projevila nechuť hrát venku,“ říká místopředseda dubňanského klubu Bohdan Blaha.

Avšak úplně jinak vypadal poslední domácí turnaj. Dubňany otočily duel s SOŠ OOM Brno, porazily černovickou Pískovnu a jen těsně podlehly krajskému králi podzimu – K5 Brno. „Pět zápasů hrajeme na úrovni divize a v některých zase tak, že by to stačilo sotva na třetí třídu,“ ví své Blaha.

Domácí zápasy Oranjes jsou opravdu ozdobou krajského přeboru. Tribuna Želvy bývá velice slušně zaplněná a Dubňanské ženou do útoku jak hlasivky fanoušků, tak bubny streetpunkové kapely Glejt. „Fandím Oranjes. Sice na mě hrají moc techniky, ale i tak se mi jejich hra líbí,“ říká baskytarista Glejtů Wonderful.

„Chceme poděkovat fanouškům a divákům, co nás podporují. A taky městu, že za námi stojí,“ vzkazuje za Oranjes Bohdan Blaha.

O tom, jestli Oranjes nabídnou svým fanouškům další porci zápasů v krajském přeboru i v příští sezoně, se rozhodne na jaře. „Do áčka by se měl po zranění vrátit Radek Žurovec. V neděli nastoupil poprvé za béčko. Jeho tvůrčí schopnosti týmů chybí. Každopádně se budeme snažit o stabilizaci kádru. Buď zachráníme soutěž bez fotbalistů, nebo budeme hrát okres,“ hlásí místopředseda Oranjes.

Druhou polovinu sezony odstartují Dubňany 24. ledna na horké palubovce Jedovnici proti týmům z vyškovského okresu – Kloboučkům a domácímu Krásensku.