Oranjes čekaly v Ivančicích velice důležité záchranářské zápasy. Dubňany byly před duely s předposledním a posledním týmem krajského přeboru čtrnácté, s jen malým náskokem na oba soupeře.

V prvním utkání se Dubňanští střetli s Bastrem Brno. Hned od prvních sekund se Brňané museli cítit jako na kolotoči. Po několika nevyužitých šancích vypukla oranžová radost v 10. minutě, kdy pohlednou kombinaci zakončil kapitán O. Žurovec. Na 2:0 zvýšil chytře Albert. Poločasový výsledek uzavřel výstavní ranou Žurovec – 3:0.

Velice pohledný a nápaditý futsal se vůbec nezdál soupeřům, kteří nechali o přestávce prokontrolovat soupisku a registračky Dubňan. „Hrajete nějak moc dobře a jste moc rychlí na to, že jste až ke konci tabulky,“ prohlásil gólman Bastru.

Tomu ve druhé půli zatápěli především Lysý s Horným. Druhý jmenovaný zvýšil dvěma zásahy na 5:0. Pošesté prostřelil brněnského gólmana Hekele. Poté Dubňanští trochu polevili a nechali Bastr snížit na 2:6. Ale pak uzavřel po čtvrté gólové nahrávce Lysého hattrick Horný – 7:2. Brňané už jen dokázali snížit na 3:7. „Hráli jsme opravdu dobře, především první poločas byl parádní,“ uznale pokyvoval hlavou obránce Petr Balažík. Také rozhodčímu se hra Oranjes líbila. „Příští rok vás chci vidět v divizi,“ vzkázal sudí.

Ve druhém duelu čekal na Oranjes omlazený domácí United. Na gól se čekalo až do 14. minuty. To Lysý našel z druhé vlny si sbíhajícího Balážíka a Dubňany vedly. Na 2:0 zvýšil opět po přihrávce Lysého Horný. Ale také domácí se dočkali, když pár sekund před koncem první půle snížili. „Je to škoda inkasovat takto před přestávkou. Zbytečně jsme tak Ivančice pustili do hry,“ postěžoval si dubňanský kouč Bohdan Blaha.

Navíc chvilku po přestávce United vyrovnal. Ve 35. minutě ale Dubňany opět vedly. Ne však na dlouho. Deset minut před koncem Ivančice opět srovnaly. Nervózní závěr zvládli lépe Oranjes. Ve 45. minutě dali na 4:3 a při power play uzavřel na 5:3 přes celé hřiště gólman Frejlich. „Paráda, vyhráli jsme. Vezeme šest,“ radoval se kapitán Ondřej Žurovec. Ten si pak se spoluhráči zakřičel oslavný pokřik, který se rozléhal po ivančické hale.

Oslavy vítězství a založení klubu pokračovaly U Pace.

V sobotu se první tým Oranjes letos poprvé představí doma. Od 20.00 nastoupí na Želvě proti rezervě divizního Slovanu Brno a ve 22.00 přivítají vedoucí tým soutěže ambiciózní Žabinské vlky. „Myslím si, že když zabodujeme naplno, tak bychom se měli v kraji udržet,“ dodal Blaha.

Výsledky:
Ivančice: Bastr Brno – Oranjes Dubňany 3:7 (0:3), 0:1 O. Žurovec (Hartman, Albert), 0:2 Albert, 0:3 O. Žurovec (Albert), 0:4 Horný (Lysý), 0:5 Horný (Lysý), 0:6 Hekele (Lysý), 2:7 Horný (Lysý). Dubňany: Frejlich – O. Žurovec, Hartman, Albert, Hekele – Kučí, Balažík, Lysý, Horný.
United Ivančice – Oranjes Dubňany 3:5 (1:2), 0:1 Balažík (Lysý), 0:2 Horný (Lysý), 2:3 Kučí (Lysý), 3:4 Kučí, 3:5 Frejlich.
Ostatní výsledky: Bastr – SOŠ OOM Brno 3:1, United – SOŠ 3:4 (3:1).
Pohořelice: K5 Brno – Tornádo Brno 4:1 (4:0), Pískovna Černovice – Tornádo Brno 5:3 (2:1), K5 Brno – Arkys Brno 2:4 (1:1), Pískovna Černovice – Arkys Brno 2:3 (0:2).