Kyjov přitom přijel do Velkých Pavlovic bez čtyř stabilních hráčů. „ Maniatis s Přikrylem jsou nemocní, Spáčil je pracovně vytížený a Vacula studuje v Ostravě,“ uvedl trenér Kyjova Vratislav Chaloupka, který povolal trojici nadějných dorostenců. V základní sestavě nastoupil Zdeněk Možíš, ve druhé půli do hry zasáhli i Zdeněk Bartoň s Markem Žandovským.

Kyjov byl od úvodu zápasu jasně lepším týmem. Hra se většinu času udehrávala převážně na polovině domácích. Hosty poslal do zaslouženého vedení Kroutilík. Zvýšit náskok Kyjova mohli Randa se Strmiskou. Jejich střelám ale chyběla razance, ve druhém případě i přesnost.

Druhý gól Kyjova vstřelil Huška, který zakončil hezký průnik Kučery. Pavlovice snížily z jediné vážnější šance, po nedorozumění hostující obrany se trefil kanonýr Šabata. Kyjov mohl v závěru první půle přidat další branky, ale střela Kučery skončila stejně jako trestný kop Víška nad brankou.

Hosté ve druhé půli drželi míč a dobře kombinovali. Třetí gól vstřelil po Možíšově precizně zahraném kopu obránce Horňák. Účet zápasu uzavřel hostující kapitán Randa, který se trefil z trestného kopu.

V samotném závěru ještě zazdil tutovku mladík Bartoň, který zcela osamocen hlavičkoval do domácího brankáře. Kyjov tak v pohodovém tempu dokráčel do semifinále krajského poháru. To je na programu už ve středu, finále se hraje v úterý 31. května v Bučovicích.

Čtvrtfinále Krajského poháru ČMFS
Velké Pavlovice – FC Kyjov 1919 1:4 (1:2)
Branky: Šabata – Kroutilík, Huška, Horňák, Randa
Kyjov: Kůřil – Půček, Randa, Víšek, Horňák – Strmiska (70.Žandovský), Z. Možíš, Červinek, Huška – Kučera (78.Bartoň), Kroutilík.