„Už na srazu hráčů mi bylo jasné, že to bude tentokrát velmi těžké. Kluky trápily teplota, rýma, kašel i zánět spojivek. O neúčasti na turnaji ale nechtěli ani slyšet. Všichni kluci hráli na hranici svých možností, ale i tak bych rád vyzdvihl bojovnost našeho nejmladšího hráče Vladislava Hradila. Druhé místo mě těší,“ uvedl kouč Nesytu Ladislav Netopil.

I když většinu hráčů slováckého celku trápily zdravotní potíže, úspěch na této významné akci byl pro kluky z Nesytu velmi důležitý.

Do turnaje sice vstoupili nešťastnou prohrou se Spartakem Trnava 0:2, ale poté se již vrátili ke své hře a turnajem pokračovali bez prohry.

S týmem FK Rača remizoval Hodonín 1:1, když po ukázkově rozehraném rohu Lukáše Pijáčka skóroval Martin Pavlů.

Třetím soupeřem Nesytu byl výběr přípravky několikanásobného slovenského mistra Slovanu Bratislava. „Utkání, které patřilo k nejhezčím na turnaji, bylo velmi vyrovnané. Oba týmy se předváděli v tom nejlepším světle a k velkému fotbalovému představení se připojili i bouřlivou kulisou fanoušci obou mužstev. Nejprve ohrozil branku soupeře několika střelami Adam Kuja, ale první gól vsítil pořádající tým. Náš tým však rychle zareagoval a vzápětí z přímého kopu brankářem Samuelem Netopilem srovnal na konečných 1:1,“ řekl Netopil. Jeho syn Samuel, který musel na Slovensku nastoupit v brance, se blýskl i v utkání s AS Trenčín. Univerzální fotbalista rozhodl o vítězství Hodonína nechytatelnou střelou z přímého kopu.

V závěrečném zápase na skvěle zorganizovaném turnaji nastoupili mladí Vlčáci proti FC Petržalka 1898. Na obou týmech už byla znát únava, ale nejaktivnější hráč Nesytu na turnaji Ondřej Charvát po autové rozehrávce Daniela Netopila nakonec vystřelil přípravce FC Nesyt výhru 1:0.

Hodonínští mladíci poskočili díky těsnému vítězství na druhé místo.

Turnaj Pezinok 2012

Výsledky Hodonína: Nesyt – Spartak Trnava 0:2, Nesyt – FK Rača 1:1 (Pavlů), Nesyt – Slovan Bratislava 1:1 (S. Netopil), Nesyt – AS Trenčín 1:0 (S. Netopil), Nesyt – FC Petržalka 1989 1:0 (Charvát).

Konečné pořadí: 1. FK Rača, 2. FC Nesyt, 3. FC Petržalka 1898, 4. Slovan Bratislava, 5. Spartak Trnava, 6. AS Trenčín