„Má to těžké. Soupeři se ho snaží hlídat a zdvojovat. Je to hráč, který nám pomohl v jiných zápasech. Dneska se dařilo jiným,“ řekl na adresu Pacandy kouč Znojma Milan Sobota.

Obrana Mutěnic opravdu nedala Pacandovi ani milimetr prostoru. Kdysi obávaný útočník se do šance nedostal, na gólmana Skácela nevyslal ani žádnou střelu.

Bývalý hráč Sparty, Innsbruku a Zlína se v zimní přestávce přesunul z exotického angažmá v kazašské Karagandě do třetiligového Znojma, aby svému novému týmu pomohl k postupu do druhé ligy. Znojmo je dvě kola před koncem na prvním místě, remíza z Mutěnic má jistě svoji váhu. „Remíza je asi spravedlivá. Za nepříznivého stavu jsme dokázali vyrovnat. Nakonec jsme vstřelili i druhý gól, který nám bohužel rozhodčí neuznal. Je to škoda, mohli jsme vyhrát. I ten bod pro nás ale má velkou cenu,“ zhodnotil duel Pacanda. Jak se cítil technický útočník na útulném stadionku v Hovoranech? „Normálně,“ sdělil Pacanda.

Ten se s naší nejvyšší soutěží rozloučil přesně před rokem. Nadobro? „Do konce soutěže chybí dvě kola. Co bude v létě, vůbec nevím,“ dodal Pacanda.