Lejsal překonal brankáře Pelíška ve 27. minutě. Vysoký obránce překonal zkušeného gólmana parádní ranou do šibenice. Pelíšek neměl proti výstavnímu trestnému kopu nárok. Byla to již šestá branka opory Vracova v letošním ročníku krajského přeboru.

„Mířil jsem na zadní tyč, protože podobný gól jsem dal před týdnem v Ivančicích. Pelíšek navíc stál za zadí a nic neviděl. Jsem rád, že to vyšlo,“ usmíval se sedmadvacetiletý fotbalista.

Ten má za sebou velmi dobrou zimní přípravu. Lejsala ovšem limitují na začátku druhé poloviny sezony zdravotní problémy. „Teď se mi vrací zranění třísel. Nevím, jak to dopadne,“ řekl syn vracovského kouče.

Hosté nastoupili do derby bez opor Hrotka a Michala Dulovcze. Domácím absence stoperů nahrála do karet. „Když jsem se to dozvěděl, tak jsem si oddechl, protože s nimi by byl Bzenec silnější,“ uvedl Lejsal.

Podle něj viděla nadprůměrná krajská návštěva zajímavý fotbal. „Měli jsme šest nebo sedm velmi dobrých příležitostí, které jsme neproměnili. V zakončení jsme neměli štěstí. Jinak si myslím, že diváci viděli hezký fotbal, fanouškům se muselo utkání líbit,“ pronesl.

Slyšet byli na vracovském stadionu hlavně fanoušci Bzence. Asi dvacetičlenná skupinka příznivců Slovanu si doma nezapomněla prapory, vlajky, petardy ani světlice. Takto vyzbrojení hostující příznivci šli do pět kilometrů vzdáleného Vracova pěšky. Na stadionu se chovali až na malé výjimky ukázněně, vyvarovat se však mohli hanlivých pokřiků. „Kulisa byla dobrá. Derby bývá vždy vyhecovanější. Vedení Bzence by ale mělo se svými fanoušky něco dělat, klubu nedělají svým chováním a vystupováním dobré jméno,“ řekl Lejsal.