S roztaženýma rukama běžel rohatecký útočník Zbyněk Rosypálek k rohovému praporku.

Slavil. A hned dvakrát.

Podruhé si radost ze vstřeleného gólu vychutnal o to víc. Vstřelil ho totiž v samotném závěru čtvrtfinálového duelu krajského poháru mezi domácím Slavojem a Podlužím. Navíc utkání rozhodl.

Rohatec vyřadil o soutěž výš hrajícího soupeře 3:2 a postoupil do dalšího kola.

„Ze začátku se mi nedařilo,“ narážel devětadvacetiletý útočník na spálené šance, které zahodil zejména v prvním poločase. „Nakonec jsem ale šťastný za branku pár minut před koncem,“ pokračoval už nadšeněji.

Spokojenost z něj čišela. Aby taky ne. V zápase byl u všech domácích zásahů. Dva dal, na jeden přihrál. Spoluhráči jej uznale plácali po ramenou.

Mezitím Podluží jako by čekalo, že se Rohatečtí porazí sami. V úvodu zápasu sice mělo převahu ve středu hřiště, šance si však vytvářel hlavně Slavoj.

„Hráli profesorský fotbal. Snažili se projít středem. Naše obrana tam ale hrála skvěle,“ chválil Rosypálek defenzivní činnost spoluhráčů.

Hostující trenér Karel Bečka hovořil stejně. „Vyloženě jsme utkání podcenili,“ konstatoval jednoznačně. „Máme hodně zraněných, takže hrálo i několik kluků z dorostu. Bohužel výsledek je pro nás špatný.“ Přesto hostující tým pár světlých okamžiků předvedl. V pětašedesáté minutě se například tvrdou střelou z přímého kopu prezentoval kapitán Tichý, jenž v té chvíli smazal jednobrankový náskok Rohatce. Trefil se i Hojdisz. Vše málo.

Už už to vypadalo na penalty, které ale nakonec odmítl Rosypálek.

„O přestávce jsem říkal, ať hrajeme fotbal. Za devadesát minut to však nikoho nenapadlo,“ krčil Bečka rameny. „To je potom těžké.“

ROHATEC – PODLUŽÍ 3:2 (0:0)
Branky: 50. a 89. Rosypálek, 65. Vrba – 60. Tichý, 70. Hojdisz
Rohatec: Nezval – Homola, Vrba, Tomšej, Páleník – Bravenec, Mikéska, Korbel, Mašina – Ruzskovski (90. Herzán), Rosypálek
Podluží: Trecha – Srnec, Šimeček, Tichý, Nešpor – Mikesa (40. Kos), Hojdysz, Čech (85. Holub), Horváth – Malár, Filipovič
Kromě Rohatce postupují i Sparta Brno, Miroslav a Židenice

Krajský pohár ČMFS, nebo-li Pohár Jihomoravského krajského fotbalového svazu, zná už všechny semifinalisty. Spartu Brno, která o svém postupu rozhodla již v sobotu, ve středu doplnily Židenice a dva celky z I. A třídy – Rohatec a Miroslav.
Prvním semifinalistou jihomoravského poháru se stala brněnská Sparta. Její souboj s Kuřimí skončil bez branek. Na pokutové kopy nakonec domácí vyhráli 6:5. V šesté sérii nejprve proměnil penaltu David Jedlička, po něm si míč postavil brankář Tišnovský, ale Ustohal ho vychytal.
Židenice vyhrály v Bavorech rovněž na pokutové kopy. V normální hrací době skončil zápas nerozhodně 1:1. Domácí vedli po brance Novotného ze 70. minuty 1:0, do penaltového rozstřelu nasměroval zápas tři minuty před koncem skórující Kříž. Jediným neúspěšným střelcem ze značky pokutového kopu byl ve čtvrté sérii domácí Šefčovič, postupovou penaltu proměnil Petr Adamec.
Miroslav vyřadila po Moravském Krumlovu dalšího rivala ze Znojemska. Tasovice porazila stejně jako v 1. kole poháru Krumlov 4:1. Tasovice nezachytily začátek a v 11. minutě prohrávaly 0:2, ve druhé půli už dokonce 0:4, čestný úspěch zaznamenal Svatoš.
Semifinále je na programu 13. května, finále se hraje v Moutnicích ve středu 27. května.
Čtvrfinále krajského poháru:
Sparta Brno – Kuřim 0:0, 6:5 na penalty
Rohatec – Podluží 3:2 (0:0), Rosypálek 2, Vrba – Tichý, Hojdysz.
Bavory – Židenice 1:1 (0:0), 4:5 na penalty, 70. Novotný – 87. Kříž, rozhodující penaltu proměnil Adamec.
Miroslav -Tasovice 4:1 (3:0), Dufek, Janíček, Mařík, Sulik – Svatoš.

Autoři: Lukáš Ivánek a Libor Kopl