O bitvu o pátou příčku skupiny B III. třídy šlo u petrovských Plží až ve druhé řadě. Hlavním trhákem bylo to, že šlo o sousedské derby. Letos navíc zpestřené tím, že je Strážnice od Petrova nyní po silnici odříznuta.
To, že to Petrovští na Strážnici neumí, se tentokrát nepotvrdilo (např. loni: 4:2 a 3:1 pro Jiskru). Navíc se jejich kouč Karel Machala loučil po třech letech s domácí lavičkou.
Hostující trenér Karel Šmahaj (otec zlínského ligového středopolaře Davida) měl velké problémy se sestavou. Chybělo mu šest hráčů základu a dorostenci na střídání přijeli až v průběhu první půle.
Petrovští měli v první půli více ze hry, ale chybělo jim více klidu v koncovce. Strážničany podržel i znejistil gólman Možnar. Rozhodla 38. minuta. Domácí útočník Šantavý se prodral mezi třemi strážnickými hráči, a byť byl tísněný, tak poslal míč podél brankáře Strážnice.
Nejblíže k vyrovnání byl v 56. minutě Chmelař, jeho střela se však mezi tyče nevešla. Naopak domácí mohli svůj náskok před koncem zvýšit, ale střídající Buček strážnickou branku přehlavičkoval.
Domácí se tak mohli vítězstvím rozloučit s trenérem Machalou, který v této sezoně za sebou nechal sérii neporazitelnosti. U hostů naopak pokračuje letošní krize. Na loňský boj o postup do okresního přeboru mohou ve Strážnici vzpomínat. V pěti jarních zápasech získali totiž jen tři body.
Názory trenérů po utkání:
Karel Machala (Petrov): „Bylo to vyrovnané utkání. Mužstva fotbalově nepřesvědčila. Rozhodla větší bojovnost našich hráčů. Odstupuji, protože jsem se rozhodl prosazovat mladší. Možná právě můj odchod vyburcoval kluky k bojovnějšímu výkonu.“
Karel Šmahaj (Strážnice): „Chtěl bych klukům poděkovat. Na to, v jaké hráli sestavě a za jakého počasí… Chybělo nám totiž šest hráčů, což je osa našeho týmu. Po prohrách jsme šli psychicky dolů.“