Petrov porazil Tvarožnou Lhotu v letní přestávce už podruhé. Poprvé na sebe oba tradiční rivalové narazili na pohárovém turnaji v Radějově, podruhé se utkali v rámci prvního kolo okresního poháru. V obou duelech kralovali Petrovští, kteří oslabeného soupeře rozstříleli 7:0 a 5:1. Druhé vítězství ale bylo přece jen o něco cennější.

„Určitě jsme chtěli postoupit. Pohár nám přišel vhod, před mistrovským zápasem ve Vlkoši jsme se chtěli hlavně sehrát. Zápas hodnotím i přes několik nedostatků v naší hře pozitivně. S výsledkem i postupem jsem spokojený," uvedl krátce po utkání domácí kouč Libor Šantavý.

Ten měl v pátek k dispozici kompletní základní jedenáctku. „Z klíčových hráčů nikdo nechyběl," řekl hrající trenér Petrova.

Naproti tomu Tvarožná Lhota přijela k pohárovému utiání s jedním náhradníkem a s několika čtyřicátníky. „Za nás nastoupili hráči, kteří ještě nejsou po fyzické stránce ve stoprocentní kondici. V kádru mám osmnáct kluků, ale v Petrově nás bylo pouze jedenáct," pravil hostující lodivod František Vaculka.

A kde bylo sedm hráčů? „Čtyři kluci jsou v práci, další zranění a dva nejsou ještě zaregistrováni. Takové ztráty se nedají nahradit," poznamenal zkušený trenér, který plní v Tvarožné Lhotě i funkci jednatele.

Petrov začal proti týmu z vyšší soutěže aktivně. „Bude to sedm nula," tipoval před zápasem jeden z domácích příznivců. Úvod zápasu tomuto výsledku nahrával. Střelu Pavla Šantavého vyrazil hostující brankář Možnar, který si následně poradil i s ránou Zdeňka Macháčka. Úvodní nápor zužitkovali domácí v 6. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil navrátilec z hostování Mikéska.

Účastník třetí třídy skupiy B se ale z vedení dlouho neradoval. Po standardní situaci vyrovnal zblízka Holiš. Více vzruchu ale přinesly na trávník nedovolené zákroky na gólmana Možnara.

Petrov byl v první půli aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Pokusy Zdeňka Macháčka a střela Miroslava Macháčka gólem neskončily.

Další branky v síti Tvarožné Lhoty se stovka diváků dočkala až na začátku druhé půle, kdy se po krásném Zezulově vysunutí prosadil Pavel Šantavý. Ten o pár minut později vybídl ke skórování právě hbitého středopolaře. Zezula ovšem netrefil v ideální pozici míč.

Skóre se znovu měnilo až v 62. minutě. To se po rychle zahraném faulu podruhé v utkání prosadil kanonýr Šantavý. „Hoši nahrávajte mu, ať dá hattrick," radili hráčům Petrova diváci.

Tvarožná Lhota ve druhém poločase odpadla a dobře hrající domácí na trávníku s přibývajícími minutami excelovali. Drbat hlavu si mohl po další nevyužité šanci Zdeněk Macháček, mezi třemi tyčemi neskončila ani hlavička Zezuly.

Na 4:1 zvyšoval po individuální akci Šantavého Pavel Mikéska, výhru Petrova podtrhl Miroslav Macháček. Další šance střídajícího Libora Šantavého a Chludila zůstaly nevyužity. Tvarožná Lhota si ve druhé půli žádnou vyloženou příležitost nevypracovala. Domácí gólman Vrána byl téměř celý zápas bez práce.

„První soutěžní zápas pro nás dopadl dobře. Soupeř ve druhém poločase fyzicky odpadl, čehož jsme využili. Ve hře našeho týmu bylo ještě několik nedosatků, ale snad se do startu sezony ještě zlepšíme," pronesl Libor Šantavý.

Ten by rád viděl Petrov v nadcházejícím fotbalovém ročníku v horní polovině tabulky. „Chceme hrát do pátého místa. Ambice by byly i vyšší, ale vždycky nám uteče začátek a pak už pouze doháníme soupeře," řekl Šantavý.

Jeho parta startuje třetí třídu na hřišti Vlkoše. „Máme natrénováno, na únavu bychom se vymlouvat neměli," nevadí petrovskému kouči náročný program.

Tvarožná Lhota zahájí sezonu v Sobůlkách. „Čeká nás hodně těžká sezona. Počítáme se sestupem do třetí třídy. Uvidíme, zda vůbec fotbal u nás po sezoně bude," dodal Vaculka.

Dohrávka 1. kola Okresního poháru –

Sokol Petrov – Sokol Tvarožná Lhota 5:1 (1:1)

Branky: 6. a 77. Pavel Mikéska, 47. a 62. Pavel Šantavý, 87. M. Macháček – 9. Holiš

Rozhodčí: Fridrich

Žlutá karta: Holiš (Tvarožná Lhota)

Diváci: 100

Petrov: Vrána – Faltýnek (Matyáš), Lončík, Ladislav Krůtil, Krša – M. Macháček, Z. Macháček, Zezula (78. L. Šantavý), Mikéska – P. Šantavý, Chludil.

Tvarožná Lhota: Možnar – Hudeček, Michal Bačík, Gazárek, Šišák, Kuryviál, Ivan, Křižan, Radovan Bačík, Pavka, Holiš (Hána).

2. kolo Okresního poháru (19. září v 16.30): Bzenec B – Hovorany, Ježov – Kostelec, Mikulčice – Moravany, Petrov – Sobůlky, Žeravice – Dubňany B, Želetice – Ratíškovice B, KEN Veselí – Vnorovy, Lipov – Ždánice.