Bývalý hráč Regginy a Benátek se na trávník poprvé dostal ve 40. minutě, kdy na hrotu útoku střídal mladíka Koryčánka. Martin Lejsal se v přátelském zápase střelecky neprosadil. I když hlavně díky své výšce vyhrál několik hlavičkových soubojů a dvakrát se dostal proti Kyjovu do zakončení.

„Spokojený být ale nemohu, protože jsem nedal gól ani na žádný nepřihrál," uvedl po utkání Lejsal. Ten kvůli zranění ruky nechtěl riskovat a tak místo do branky zamířil na hrot. „Sice jsem vyhrál dost hlaviček, ale díky mé postavě jsem to měl jednoduší. Když jsem v minulosti někdy hrál v útoku, tak jsem stál v pokutovém území a čekal, až mi spoluhráči pošlou balon na hlavu. Teď to bylo trochu něco jiného," uvedl Lejsal, který zahájil svoji kariéru v roce 1987 ve Vracově. Odkud v roce 1993 zamířil do Baníku Ratíškovice. Jeho profesionální kariéra začala v roce 1995 ve Zlíně.

Lejsal přestoupil v lednu 2002 do italské Regginy. Ovšem většinou byl jen náhradníkem, ale dostal se i do reprezentace do jednadvaceti let. V lednu 2004 odešel na hostování do Liberce, za který odehrál dva zápasy. V roce 2005 se jako hráč Benátek zapletl do korupčního skandálu, dostal půlroční trest, který mu vypršel v lednu 2006. To už byl hráčem Brna. V létě 2009 se ucházel o angažmá v Bristolu, v QPR, ale nakonec mu vyšel až nizozemský Heerenveen. V létě 2010 se vrátil do Brna, kde v podzimní části sezony nastoupil k jedenácti zápasům. V zimě 2011 ho nejprve testoval anglický Preston, nakonec si ale našel angažmá v ruském Rostovu na Donu.

Na další angažmá Lejsal čeká. „Chci se zapojit do přípravy. Po dlouhé pauze potřebuji zase chytat," řekl Lejsal. Vracovský rodák chce zůstat v Česku. „Do zahraničí po tak dlouhé době jít nemohu. Pokusím se prosadit v České republice. Když bude ruka držet a budu podávat slušné výkony, mohu začít pomýšlet i na lepší soutěže. Ale to je zatím hodně daleko," uvědomuje si po dlouhé pauze Lejsal.

Devětadvacetiletý brankář je po vleklém a nepříjemném zranění ramene a zápěstí fit. I kvůli zdravotním problémům mohl Lejsal bedlivě sledovat počínání mateřského oddílu, který vyhrál poprvé v klubové historii krajský přebor a v příští sezoně si zahraje divizi.

„Jsem moc rád, že se Vracovu tak daří. Lepší dárek si k osmdesátým narozením nemohl dát," pravil Lejsal. Známý brankář se na vracovském stadionu zdržel a po zápase s Kyjovem poseděl společně hráči a fanoušky. „Mohu si to dovolit, protože už rok jsem na nechtěné dovolené," dodal Lejsal.