Vše podstatné se odehrálo v rozmezí dvou minut. Nejprve poslal v 17. minutě hosty do vedení parádní ranou Radek Homola. Radost nováčka však utnul o několik desítek sekund později Holešínský, který přesnou ranou překonal bývalého brankáře Mutěnic Flíčka. Více branek tři stovky natěšených příznivců neviděly.

„Vzhledem k průběhu zápasu jsme s bodem spokojení. Byl to remízový zápas. Doma jsme chtěli vyhrát, ale bohužel se nám to nepodařilo,“ řekl hrající domácí kouč Petr Zemánek.

Domácí začali derby aktivně. V 5. minutě zakončil Vojtíškův průnik střelou těsně nad Joch. Hosté poprvé vážněji zahrozili až v 17. minutě a hned z toho byl vedoucí gól. Odražený míč napálil přesně do šibenice Radek Homola.

Radost hostů trvala jen minutu. Stoper Šebek prošel středem hřiště, našel Holešinského, který přesnou ranou překonal Flíčka. Vinařům vyrovnávací branka pomohla, ale na dostřel gólmana Flíčka se dostávali jen s obtížemi.

Derby navíc nabídlo i několik ostřejších zákroků a nešetrných faulů. Dvakrát se nechal ošetřovat brankář Flíček. Ve 37. minutě musel střídat hostující kapitán Zavadil. Domácí naopak bolely zákroky Tichánka. „K vidění byly i tvrdší zákroky. Ty však vyplynuly hlavně z atmosféry. Ale úmyslné nebyly. Vzájemná rivalita mezi béčkem Mutěnic a Starým Poddvorovem je dlouhá léta. Hráči přecházejí z jednoho oddílu do druhého,“ uvedl zkušený kouč Poddvorova Petr Vyškovský.

Pořádně rušno ale začalo být před oběma brankami až v poslední dvacetiminutovce. Před dotírajícím Jochem včasným vyběhnutím zachránil Flíček, centr Cupala skončil na břevně Sehnalovi svatyně.

Následně nedokázal potrestat Zálešákovo zaváhání Vydařilý. Toho vychytal Flíček. Gólem neskončila ani povedená střela Holešinského. Závěr duelu nakonec patřil hostům. Střídající Mayer tvrdou ranou nastřelil spojnici. V 88. minutě mohl rozhodnout Bařina. Ten však po průniku Homoly volil místo střely přihrávku na nikoho. „Nepochopím, jak to Bařina vyřešil,“ kroutil hlavou Vyškovský. Nutno dodat, že Bařinovo počínání nepochopil na stadionu asi nikdo.

Vyrovnaný zápas tak skončil i kvůli Bařinově zaváhání remízou. „Bylo to vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Fotbal nakonec zvítězil. S bodem jsme nakonec spokojení,“ sdělil Vyškovský.

Oběma trenérům se zamlouvala i divácká kulisa. „Bylo to derby a k němu hodně lidí patří. Tak by to mělo být vždy,“ pravil Zemánek. „Návštěva mě potěšila,“ přitakal Vyškovský.

Hostům nakonec nevadilo, že se hrálo na umělé trávě. „Na tuto variantu jsme se připravovali. Nikdo se nemůže na nic vymlouvat,“ pronesl Vyškovský.

To domácí by zápas raději odehráli na přírodní trávě. „Je to škoda. Myslím, že zápas by si zasloužil hlavní stadion,“ dodal Zemánek.

FK Mutěnice B – Družstevník Starý Poddvorov 1:1 (1:1)

Branky: 18. Holešínský – 17. Homola

Rozhodčí: Novosák – Polášek, Štipčák (Bušek)

Žluté karty: Lamáček, Čepil – Tichánek

Diváci: 300

Mutěnice B: Sehnal – Šupa, Šebek, Zemánek, Bravenec – Vojtíšek, Lamáček, Holešinský, Vydařilý – Joch, Čepil

Starý Poddvorov: Flíček – Zálešák, Bohůn, Veselský, Tichánek – Vránek, Cupal, Zavadil (37. Mayer), Bařina (88. Mazůch) – Homola, Jan Novák