Utkání: Mutěnice vs. Opava. Branky: 43. a 83. minuta. Konečný verdikt: Vinaři končí v Ondrášovka cupu po prohře 0:2.

„Dvakrát jsme vypustili bránění a za takové hrubky nás Opava zkrátka potrestala,“ řekl po utkání mutěnický trenér Peter Vlček.

Ten letos zažívá téměř samé zklamání. Týmu se nedaří v lize, ve středu vypadl i z poháru, o což se postaral zejména opavský záložník Partyš.

Nejprve ve třiačtyřicáté minutě přihrál z pravé strany zcela volnému Půdovi, čehož dlouhán na hrotu slezského celku bez váhání využil.

„Tenhle gól byl pro nás nejdůležitější. Škoda, že jsme do zdárného konce nedotáhli ještě další šance,“ tvrdil hostující kouč Radoslav Látal.

Šancí na vyrovnání by asi dvě stě padesát přihlížejících diváků spočítalo na prstech jedné ruky. Shrnuto: Mutěnice byly v útoky prakticky bezzubé. Ofenzivní snahy klesly ještě víc, když během druhé půle odešel ze hřiště kapitán Koštuřík a středopolař Hořava.

„Stáhl jsem je, abych je šestřil na ligové zápasy,“ poznamenal Vlček.

To Slezané byli směrem dopředu aktivnější. V šancích se objevili Cigánek, Zapletal či Nepožitek. Veškeré debaty o vítězi však nakonec utnul agilní Partyš. Mladý záložník doklepl míč, který proletěl malým vápnem a dostal se až k levé tyči.

„Chtěli jsme vyrovnat a pak dojít třeba k penaltám. Bohužel to dopadlo jinak,“ krčil rameny slovenský trenér ve službách Mutěnic.

Z kabiny Opavanů se po utkání ozýval hromový pokřik. Hráči slavili zaslouženou výhru. Na jih Moravy přijeli skvěle připravení a informovaní.

„Viděl jsem soupeře v Holicích, kde hrál podstatně hůře. Měli jsme asistenta i na utkání s Břeclaví. Myslím, že teď domácí nehráli špatně. Podali standardní výkon,“ mluvil Látal o projevu, jakým se vinaři prezentovali.

V těch chvílích už domácí kouč Peter Vlček sledoval vlastní svěřence, kteří vyklusávali kousek od hřiště. V hlavě už se mu honily myšlenky na sobotní třetiligové utkání.

„Pohár pro nás není až tak zajímavý. Prioritou je liga, tam musíme vrhnout všechny síly. Kromě individuálních chyb jsme s Opavou odehráli celkem slušný zápas,“ uzavřel Vlček, jenž Pod Búdama přivítal staronovou tvář Michala Macka. Přijít by podle všeho měli další dva až tři fotbalisté.

Mutěnice – Opava 0:2 (0:1)

Branky: 43. Půda, 83. Partyš, diváci: 250.

Mutěnice: Nahodil – Zich, Jašíček, Trnovec (54. Lacko), Pospíšil – Novák, Macek, Hořava (70. Mikulčík), Hirsch – Koštuřík (62. Kašpar), Otruba

Opava: Novák – Kolínek, Uvíra, Cigánek, Čáp – Partyš, Nepožitek (77. Breškovec), Wirth, Kiša – Půda, Zapletal (Krčmařík)