Rohatec – Velké Pavlovice 0:1. Sobotní duel přinesl kromě branky, několika šancí a zajímavých momentů také poločasovou potyčku hráčů. Při odchodu ze hřiště do šaten se někteří aktéři do sebe pustili a výsledkem bylo vyloučení tří hráčů. Hlavní rozhodčí Krbůšek po konzultaci s delegátem svazu Jelínkem udělil o přestávce červenou kartu domácímu Ščevíkovi s Bidmonem a hostujícímu Sýkorovi. Jelikož Bidmon byl vyloučen coby náhradník, pokračovala obě mužstva v deseti hráčích.

Na trávníku byl přitom téměř po celou dobu klid. První poločas byl vyrovnaný. V 5. minutě se prudkou ranou prezentoval obránce Ščevík. Následně Páleník nastřelil hostujícího gólmana. Velké Pavlovice spoléhaly na pozornou obranu a rychlý přechod do útoku, který dělal domácí obraně značné potíže. Celek z Břeclavska sázel i na standardní situace. Po jednom z trestných kopů vykopával stoper Netík balon z brankové čáry. Bezbrankový stav vydržel až do 36. minuty. Po protiútoku se hlavou prosadil neobsazený Šabata. Brankář Jüstel, který nahradil zraněného Mačudu, byl proti pokusu hostujícího kanonýra bez šance. Rohatec mohl odpovědět hned vzápětí, Mikéska ovšem pálil pouze do připraveného brankáře Chromka.

Po poločasovém incidentu se znovu začal hrát fotbal. Rohatec se snažil výsledek zvrátit, ale proti dobře hrající defenzivě Velkých Pavlovic se jen ztěžka prosazoval. Domácí měli územní převahu, ale platonický tlak k vyrovnání nevedl. Nejblíže ke gólu měl Mikéska, který mířil vedle. Další šance už domácí neměli.

Naopak Velké Pavlovice mohly hodový duel několikrát definitivně rozhodnout, ale brankář Jüstel své spoluhráče podržel. „Jüstel podal velmi dobrý výkon," pochválil rohatecký kouč Roman Zicho brankáře. K výkonu svého týmu měl ale výhrady. „Jsme zklamaní. Ne že by kluci nebojovali, ale v naší hře scházela myšlenka. Ofenziva nás trápí, na každou branku se neskutečně nadřeme. Nezasloužili jsme si vyhrát," prohlásil Zicho.

Jeho tým se po třech kolech krčí s jedním bodem až na dvanáctém místě. „Bohužel jsme stejně jako v minulé sezoně nezachytili začátek," posteskl si Zicho.

Kouč Slavoje věří, že se hráči rychle proberou. Pomoct k lepším výsledkům má i útočník Radek Homola. Posile ze Starého Poddvorova po dalším utkání ve Slavkově u Brna vyprší dlouhý trest. „Na tréninku vypadá dobře. Měl by být platným hráčem," dodal Zicho.

FK Blatnice – Bořetice 1:2. Fotbalisté Blatnice se ani ve třetím zápase po postupu do vyšší krajské soutěže první výhry nedočkali. Celek z Veselska doma podlehl Bořeticím 1:2. Hosty nasměrovali za třemi body v první půli Švestka s Kachyňou. Za domácí korigoval po změně stran Radek Vyskočil.

Bořetice přijely pod svatý Antonínek značně posílené a s omlazeným kádrem. Sokol byl v prvním poločase lepším mužstvem. Rychlá hra a přesná kombinace dělaly domácím hráčům značné potíže. Blatnice hrála úvodní domácí duel v první A třídě dost nepřesně a s respektem.

Hosté zahrozili již ve 2. minutě, ale prudká rána skončila vedle Motyčkovy svatyně. V úvodní šanci Bořetic selhal Kachyňa, který mířil v dobré pozici mimo. Celek z Veselska odpověděl trestným kopem Sládečka a hlavičkou Vyskočila.

První důležitý okamžik utkání přišel ve 22. minutě. Hlavní rozhodčí ale jasnou ruku v pokutovém území hostujícího týmu nepochopitelně přehlédl. Gólem neskončil průnik Štefánka ani slabá střela Vyskočila. Hosté podruhé zahrozili po půlhodině hry. Motyčka ale opět nemusel zasahovat, protože střela šla vedle.

Ve 32. minutě však již uhodilo. Po přesném centru se hlavou prosadil Švestka. Než se hráči Blatnice vzpamatovali, prohrávali o dvě branky.

Rohový kop hostů sice Motyčka vyrazil, ale zpětný centr usměrnil do sítě neobsazený Kachyňa.

Domácí fotbalisté byli nepříznivým vývojem dost zaskočeni a Bořetice ovládly střed hřiště, kde kralovala posila z Dambořic, Václav Matula.

Nováček soutěže mohl v závěru prvního poločasu snížit, ale po centru Hrbka hlavičkoval Vyskočil tesně vedle odkryté branky. Na druhé straně zahrozil Švestka.

Blatnici pomohla až důrazná domluva kouče Jaroslava Bíly, který nemohl kvůli disciplinárnímu trestu na střídačku. „V první poločase jsme bohužel neproměnili šance, do kterých jsme se dostali. Naproti tomu soupeř zkušeně čekal na svoji příležitost a dvakrát nás během pěti minut potrestal," uvedl domácí trenér.

Ten v neděli postrádal pouze zraněného útočníka Janíka. Blatnice po změně stran přidala. Blízko kontaktního gólu byl po Vavříkově vysunutí Štefánek. Jeho šance však skončila pouze v rukou hostujícího brankáře. Trestný kop Sládečka zase hosté srazili na roh. Po něm hlavičkoval Vyskočil přesně do šibenice a bylo to 1:2.

Domácí povzbuzeni vstřelenou brankou dali ve zbytku utkání všechnu energii do vyrovnání. Vyskočilově finální přihrávce na Vaňka ovšem scházela přesnost a trestný kop Hrbka zneškodnil bořetický gólman.

Celek z Břeclavska mohl v 79. minutě zápas definitivně rozhodnout. Míč ale skončil po jednom z protiútoků na břevně. Dramatický duel gradoval v závěru. Po úniku střídajícího Spaziera se Blatnice dočkala zaslouženého vyrovnání. Hlavní rozhodčí ale branku na pokyn svého asistenta kvůli údajnému ofsajdu neuznal.

Sporný moment vyvolal mezi hráči i diváky spoustu vzruchu, závěrečné minuty už se ale v klidu dohráli. „Bohužel náš závěrečný tlak jsme nedokázali zužitkovat alespoň na bod. Ten bychom si za výkon ve druhém poločase zasloužili," prohlásil Bíla, který po prohře ocenil výkon Bořetic. „Byl to běhavý soupeř. V první půli měli hosté navrch, po přestávce jsme je ale dostali pod tlak," uvedl Bíla.

Toho mrzela neuznaná branka ze závěru utkání. „Nechci se k tomu vyjadřovat," dodal zkušený kouč, který kvůli disciplinárnímu trestu sledoval utkání společně s dvěma stovkami diváků za zábradlím.