„Zápas musím hodnotit dobře. Vyhráli jsme, i výkon byl celkem dobrý,“ řekl Aleš Habáň, který se v prvním poločase vyznamenal při šanci Zdeňka Šurýna. V první půli ještě vyzkoušeli pozornost ježovského brankáře Josef Šurýn s Turzíkem.

Ve druhé půli už byl Habáň téměř bez práce. „Byl to vyrovnaný zápas. Hovorany si příležitosti vytvořily v prvním poločase, my jsme měli šance zase v závěru,“ uvedl bývalý brankář Šardic.

Finálové rozuzlení přinesly až penalty. „Gólman nemá při pokutových kopech co ztratit. Mně vyšla jedna,“ říkal skromně Habáň.

Druhý ročník okresního poháru tak překvapivě vyhrál Ježov, který na cestě do finále musel překonat řadu nepříjemných překážek. Vlast si však s nástrahami poradil na výbornou. Sudoměřice přehrál ve druhém kole na jejich hřišti 2:0. Stejným výsledkem pak skončil i čtvrtfinálový souboj se Ždánicemi. V semifinále si Ježov poradil s Žeravicemi, které senzačně vyřadili favorizovaný Vlkoš.

Sedmý tým okresního přeboru ve čtyřech pohárových zápasech ani jednou neinkasoval a po zásluze došel až na vrchol. „Trochu je to překvapení. Hodně nám ale pomohlo vyřazení Vlkoše,“ pravil Habáň, který velké oslavy neplánoval. „Nějaké šampaňské bude. Bohužel ve čtvrtek jdeme všichni do práce, takže si to necháme až po skončení sezony,“ usmíval se vytáhlý brankář.

Zkušený gólman zakončil sezonu stylově. Přitom na konci zimní přípravy udělal Habáň klukovinu. Na zimním turnaji v Kyjově napadl útočníka Sobůlek Patrika Chromého a od disciplinární komise vyfasoval finanční pokutu. „Byla to špatná věc, hodně jsem toho litoval. Už se k tomu nechci vracet,“ řekl Habáň.

Ten ve středu na kyjovském městském stadionu rád zapózoval s pohárem a medailí určenou vítězi „ Je to taková zlatá tečka,“ usmál se brankář Ježova.