V šestnáctém kole si oba celky alespoň na malou chvíli zavzpomínaly na časy, kdy proti sobě bojovaly ještě v divizi o postup do třetí ligy. "Ano, bylo to takové derby. Věděli jsme, že ani středeční zápas proti Uherskému Brodu nebude jednoduchý, což se také potvrdilo," řekl trenér Hodonína Tomáš Polách.

FK Hodonín - ČSK Uherský Brod 1:0 (0:0)
Branky: 52. Tomáš Maršálek.
Diváci: 295.
Sestava Hodonína: Lupač - Cvijović, Suchý, Hesek, Novotný - Mareš - Šturma, Paděra (81. Dekleva), Křivánek, Fojtík (60. Žák), Sasín (88. Dovhanyuk).

Před startem duelu byli favorité domácí, ale hosté silnějšího soupeře trápili až do závěrečného hvizdu. "Výkon v prvním poločase nebyl až tak dobrý. Ale i tak si myslím, že jsme byli po celý zápas lepším týmem. Chyběl tomu však druhý gól, který by nás více uklidnil," uvedl Polách.

Střeleckou listinu v dohrávce 16. kola otevřel na straně domácích po rohovém kopu Mareš, jenž gólmana Nemravu překonal hlavou. "Ve druhém poločase jsme zvýšili tempo a jsem rád, že to stačilo alespoň na branku," řekl kouč Polách.

Hodonínští Naftaři tak po dvou výhrách v řadě můžou být klidnější. O víkendu je ale čeká ještě jeden náročný souboj proti Rýmařovu. "Tak klidnější, jako jak se to vezme. Máme teď na účtě sice dvě výhry, ale soutěž není pořád u konce. Středeční výhře, i když těsné jsme velmi rádi," zakončil Polách.