Hrstka diváků viděla v sobotu odpoledne průměrný duel s řadou chyb a nepřesností. Rohatec byl pohyblivější, fotbalovější a v koncovce o něco přesnější. „Kněždub mě překvapil. Čekal jsem, že na tom je mnohem lépe. Zápasu jsem se bál daleko více,“ uvedl trenér Slavoje Oldřich Domanský.

Ten měl k dispozici téměř kompletní tým. Chyběli pouze Tomšej, Netík a Ruszkowski. „Už druhý zápas za nás hrají někteří dorostenci. Zkoušíme i druhého gólmana Jüstela. Musíme dodělat příchod Tomáše Slobody. Možná se k nám vrátí Bravenec,“ řekl k pohybu v kádru Domanský.

Ten byl unešen z výkonu svého trenérského kolegy z mládežnického výběru. „Kolik stojíš na půl roku?“ ptal se Domanský Romana Grabce. „Roman mě překvapil, na svůj věk odehrál fantastický zápas. Je velmi dobrý,“ pochválil kamaráda Domanský.

Jeho protějšek postrádal hned čtveřici stabilních hráčů. „Ani jeden zápas jsme zatím nehráli kompletní. Někteří kluci jsou na horách, další si plní pracovní povonosti,“ informoval trenér Kněždubu Libor Grabec, který se musel obejít bez Josefa Hlahůlka, Tomáše Hlahůlka, Milana Durny a Káčerka. „Chybělo nám několik hráčů. To však není omluva pro ty ostatní, kteří by je měli nahradit,“ pravil Grabec.

Jeho tým působil hlavně v prvním poločase dost ospale. Střelu Páleníka ještě stačil Hudeček vyrazit, na parádní ránu Korbela, kterého vyslal do šance Páleník, už byl gólman Kněždubu krátký. Na opačné straně hřiště se v šanci ocitl Pollák, jeho pokus mířil mimo.

Slavoj byl v prvním poločase produktivní. I díky nešťastnému obrannému zákroku mazáka Kaizara. Zkušený stoper si po půlhodině hry srazil do vlastní sítě střílený centr štírka Duchoslava.

Snížit mohl v závěru první půle obránce Lukáš. Jeho narážečka s Pollákem ovšem ke gólu nevedla. „Soupeř byl rychejší s důraznější. K zápasu možná přistoupil jinak než někteří naši hráči. S pár kluky nejsem spokojený. Nelíbil se mi jejich laxní přístup. Někteří hráči to pochopili až ve druhém poločase,“ pronesl Grabec.

Ani začátek druhé půle Kněždubu nevyšel podle představ. Navýšit náskok mohli oba útočníci Slavoje. Rosypálek však mířil ve vyložené šanci vedle, šanci Mikésky zmařil Hudeček.

Třetí branky se Rohatec dočkal až v 63. minutě. Rosypálek se proháčkoval přes tři protihráče a přízemní střelou k tyči nedal Hudečkovi žádnou šanci.

Kněždub se vrátil do hry brankou střídajícího Karáska. Zápas mohl v závěru zdramatizovat další náhradník Sokola. Útočník Štípský však nejprve mířil z dorážky nad, tentýž hráč pak prázdnou branku Rohatce nedokázal trefit ani z pěti metrů. „Pokud bychom spočítali šance, tak jsme mohli i remizovat. Takové tutovky se musí proměňovat. Nevím, jestli je zatím nesoustředěnost, neumění nebo laxní přístup. Pokud se proti silnému soupeři dostaneme do dvou vyložených příležitostí a nedáme je, těžko pak můžeme počítat s lepším výsledkem,“ uvedl Grabec.

V koncovce Kněždub vyhořel i proti Nedachlebicím. „S druhým týmem zlínské první A třídy jsme prohráli 1:2. Fotbal ale vypadal úplně jinak než proti Rohatci,“ řekl Grabec. „Každopádně zápas splnil účel. Proti soupeřům z vyšších soutěží alespoň poznáme, že ne všechno je růžové a že je pořád na čem pracovat,“ doplnil. Pátý tým první B třídy odjíždí ve čtvrtek na chatu Radějov, kde absolvuje čtyřdenní soustředění.

Slavoj Rohatec – Sokol Kněždub 3:1 (2:0)
Branky: 21. Korbel, 31. Kaizar vlastní, 57. Rosypálek – 63. Karásek
Rozhodčí: Chromek
Diváci: 30
Rohatec: Flíček (46. Jüstel) – Doležal, Zicho, Sloboda, Páleník – Korbel, Vrba, Konštanda, Duchoslav – Rosypálek, Mikéska (Mašina, Kolařík, Anšlág).
Kněždub: Hudeček – R. Lukáš, Kaizar, P. Chromeček, Sasín – Ulman, M. Durna, R. Grabec, P. Bíla – D. Grabec, Pollák (P. Chromeček, Karásek, Štípský)