Turnaje se zúčastnila šestice týmů, na umělé trávě se hrálo systémem každý s každým. V poli bylo kromě brankářky pět hráček a hrací doba byla sedmnáct minut. „S turnajem jsem spokojený. I když některé hráčky se ještě nevyrovnaly s přechodem z tělocvičny na umělé a přírodní trávníky. Mrzí mě pouze slabý důraz některých hráček v osobních soubojích. Jinak to, že holky nepromění každou vyloženou šanci, je zcela normální. Důležité je, že se nám daří příležitosti vytvářet,“ uvedl kouč FC Nesyt Miroslav Fečo.

Ten se musel na Hané obejít bez některých opor. Dres Hodonína ale navlékly zimní posily Elena Bučková a Michala Chocholáčkové. Obě hráčky přišly do druholigového týmu na střídavé starty z divizního Podivína. Vedení Nesytu se domluvilo s Vlkošem i na prodloužení hostování Venduly Jandové.

Nesyt i s novými tvářemi v sestavě remizoval v úvodním zápase se Slováckem 1:1. „Začátek zápasu byl oboustranně opatrný. Do vedení nás poslala Fritzová. Po vstřelení branky jsme měli více se hry, ale v závěru utkání nás soupeř přitlačil a povedenou ranou srovnal,“ řekl Fečo. V poslední minutě mohla zajímavý duel rozhodnout Fritzová, hodonínská záložnice ovšem mířila těsně vedle.

Remízou skončil i souboj Nesytu s Havířovem. Hodonín vedl po gólech Podrazilové a Lamáčkové 2:0. Následně mohl slovácký celek přidat další branky, ale šance zůstaly nevyužity. Havířov se ani za nepříznivého stavu nevzdal a v závěru využil chyb hodonínské obrany a utkání srovnal na konečných 2:2. „Byla to zbytečná ztráta,“ posteskl si Fečo.

Jeho tým se první výhry dočkal ve třetím zápase, když Nesyt jasně přehrál béčko Nových sadů 3:0. „Byla to povinná výhra. Zápas ale nebyl pro diváky moc hezký. K vidění byla spousta nepřesností,“ uvedl Fečo. Dvě branky Hodonína zaznamenala kanonýrka Blahová, do premiérovým gólem v dresu Nesytu se blýskla Chocholáčková.

Ve čtvrtém utkání Hodonína branka nepadla. I když byly Blahová a spol. jasně lepším týmem, hráčky Baníku Ostrava náporu slováckého celku odolaly a nakonec byly rády za bezbrankovou remízu. „Byl to náš nejlepší zápas. Měli jsme drtivou převahu, soupeři jsme nedovolili kombinovat. Bohužel jsme neproměnili pět tutovek. Gólmanka Ostravy navíc zneškodnila dalších osm střel,“ pronesl Fečo.

Hodonín se nakonec branky dočkal, ale nepřesný sudí ji neuznal. „Prý míč proklouzl do sítě bokem,“ kroutil hlavou hodonínský lodivod.

Hodonín měl i přes zbytečné ztráty šanci před závěrečným duelem na turnajové prvenství. „Do utkání s Novými Sady jsme šli s tím, že pokud vyhrajeme, tak skončíme na první místě. V případě porážky bychom byli až pátí. Remíza nic neřešila,“ řekl Fečo.

Hodonín nakonec poslední zápas nezvládl a s domácím týmem prohrál 1:2. „Hned v osmadvacáté vteřině inkasujeme první gól. Pak jsme začali soupeře přehrávat. Vyvrcholením naší snahy byl vyrovnávací branka Fritzové. Nové Sady ovšem využily dalšího nedorozumění naší brankářky s hráčkou a vstřelili vítězný gól zápasu. Náš sen se tak rozplynul,“ popsal rozhodující střetnutí Fečo.

Toho na turnaji zaskočila pouze absence delegovaných rozhodčích. „Zápasy rozhodovali dva pánové v tesilkách, přičemž jeden z nich byl značně podnapilý. Jinak skvělý turnaj podle mě pokazili,“ pravil Fečo. „Jednou se hrálo patnáct minut, podruhé zase jednadvacet. Vrcholem všeho byl uznaný gól do sítě Slovácka, které tak bylo poškozeno,“ dodal hodonínský kouč.

Turnaj žen, Nové Sady – Olomouc

Výsledky Hodonína: Nesyt – Slovácko 1:1 (Fritzová), Nesyt – Havířov 2:2 (Podrazilová, Lamáčková), Nesyt – Nové Sady 3:0 (Blahová 2, Chocholáčková), Nesyt – FC Baník Ostrava 0:0, Nesyt – Nové Sady A 1:2 (Fritzová)

Celkové pořadí: 1. ČSAD Havířov (2 30 – 8:5 – 9 bodů), 2. 1. FC Slovácko (2 2 1 – 20:7  – 8 bodů), 3. FC Baník Ostrava (2 2 1 – 8:3 – 8 bodů), 4. Nové Sady A (2 2 1– 8:5 – 8 bodů), 5. Nesyt Hodonín (1 3 1 – 7:5 – 6 bodů), 6. Nové Sady B (0 0 5 – 3:19 – 0 bodů)

Nejlepší hráčka: Alžběta Černušková (Nové Sady)

Nejlepší brankařka: Barbora Růžičková (Nesyt Hodonín)

Nejlepší střelkyně: Klára Šubardová (Slovácko)

Hodonín: Barbora Růžičková – Jana Vacenovská, Klára Lamáčková, Ilona Podrazilová, Kristýna Šťastná, Alexandra Blahová, Vendula Dřímalová, Helena Bílíková, Julie Fritzová, Vendula Jandová, Elena Bučková, Michala Chocholáčková.