Výsledek však ani jeden z trenérů neřešil. Domácí kouč Milan Bidmon i jeho protějšek František Ondrůšek ocenili v mrazivém počasí především přístup a nasazení svých svěřenců. Nedostatků ve hře obou mužstev bylo víc než dost. Šest branek a další akce alespoň částečně skryly nepřesnosti a chyby, kterých se aktéři dopustili. „Kluci se snažili, bojovali. Někteří hráli dobře, jiní zase podali horší výkon. Každopádně nás čeká spousta práce, protože hodně věcí se mi nelíbilo. Budeme však na tom pracovat. Na odstranění nedostatků máme dva měsíce, což je dost času," uvedl kouč staršího dorostu Hodonína František Ondrůšek.

Bývalý trenér Mutěnic, Šardic či Kyjova, který se vrátil na Slovácko z rodného Uherského Brodu, měl o víkendu k dispozici šestnáct hráčů. „Zatím je pořád ještě poznávám," řekl Ondrůšek.

Tomu v úvodním přípravném zápase vadila především mizerná koncovka. „Neproměnili jsme spoustu vyložených šancí," posteskl si náročný kouč.

Hodonínská devatenáctka si v prvním poločase vypracovala hned tři tutovky, ale Hlaváč, Chaloupka ani Pelikán si na zkušeného gólmana Myšáka nepřišli.

Domácí tým byl v úvodní části efektivnější. Účastníka první A třídy poslal do vedení Vladimír Beker. Mládežnický kouč Hodonína se v 8. minutě prosadil po načechraném centru Příkazského z levé strany. Další příležitosti se už neujaly, protože Myšák všechny šance protivníka lapil a na druhé straně byli hráči Dubňan ve finální fázi nepřesní.

Hodonínští mladíci po změně stran ještě přidali na obrátkách a výsledek zaslouženě otočili. Na 1:1 vyrovnal Pelikán, který skóroval po rychlém protiútoku a přihrávce Mazla.

Hostující forvard měl vzápětí na kopačce další gól, ale po přihrávce ze strany pálil zblízka nad. Šanci Mazla, který je v Hodoníně na zkoušce ze Slovácka, zase zmařil pohotový brankář Novotný.

Do zakončení se na druhé straně dostaly i Dubňany. Beker ovšem nebyl v koncovce přesný, vzápětí mířil mimo i Kos.

Vedení na stranu hodonínských mladíků strhl Michal Bidmon. Ten rozhodně neudělal radost otci Milanovi, který na střídačce Dubňan jen kroutil hlavou. Na 3:1 zvyšoval Rozkydal.

„Hodonínští dorostenci jsou na tom lépe. Trénují téměř každý den, takže to bylo znát.

Zápas ale splnil účel, kluci si v mrazivém počasí dobře zaběhali i zahráli," řekl Bidmon.

Baník to ale ani za nepříznivého stavu nezabalil a i bez několika omluvených opor duel srovnal. Nejprve potrestal chybu v soupeřově defenzivě středopolař Horný, porážku odvrátil v závěru Juřica. Jeho pokus z hranice šestnáctky doplachtil až za bezmocného brankáře Tótha.

„Na to, v jakém jsme nastoupili složení, jsem s hrou týmu spokojený. Šanci dostali i kluci, kteří toho na podzim tolik nedohráli. Výsledek jsem tentokrát vůbec neřešil," prohlásil dubňanský trenér Bidmon, který v sobotu dopoledne postrádal hned osm hráčů z kádru.

Kromě mladého gólmana Radima Hruboše také Wagnera, Štose, Šalšu, Koryčánka, Krejčiříka a Svitáka. Soldán navíc přišel na sraz pozdě a stoper Janík se ve druhém poločase zranil.

Jediným nováčkem v dresu Baníku byl Jakub Kos, který se vrátil k fotbalu po několika měsících. „Změny zatím nejsou žádné. Chtěli jsme mužstvo doplnit, ale hráči, o které máme zájem, to momentálně zkouší ve vyšší soutěži. Uvidíme, jak to všechno dopadne," pravil Bidmon.

Čtvrtý tým první A třídy skupiny B se na jarní odvety připravuje výhradně ve vlastním areálu. „Trénujeme třikrát týdně. Podmínky jsou tady výborné. Do haly nechodíme, vlastní umělá tráva je totiž k nezaplacení," říká Bidmon.

Jeho tým v sobotu vstoupí do domácího zimního turnaje zápasem se sousedními Miloticemi.

Přípravný fotbal

FK Baník Dubňany – FK Hodonín U19 3:3 (1:0)

umělá tráva Dubňany

Branky: 8. Vladimír Beker, 83. Michal Horný, 90. Dan Juřica – 51. Dominik Pelikán, 71. Michal Bidmon, 77. Štěpán Rozkydal

Rozhodčí: I. Zima

Diváci: 50