„Ze začátku utkání byl zápas hodně náročný, protože na mě v úvodu zápasu téměř nic nešlo a neměl jsem se tedy čím chytnout. Ale jinak se mi chytalo dobře,“ řekl při odchodu do kabin Štěpnička.

Talentovaný brankář musel v prvním poločase řešit několik ošemetných situací. „Nejhůř mi bylo při šanci Malaty a horko mi bylo i při jeho prudké přihrávce pod sebe,“ poznamel Štěpnička, který dvakrát vychytal i nejlepšího střelce soutěže. „Trenér nás na něj upozornil, ale nijak zvlášť jsme se na Malatu nepřipravovali,“ podotkl Štěpnička.

Tomu se minulý duel vůbec nepovedl. Duel s Rosicemi mu ale opět vyšel na jedničku. „Po zápase na Slovácku mě kouč určitě nechválil. Celý týden jsem to měl na talíři. Doufám, že se to tím dnešním výkonem smazalo,“ uvedl Štěpnička.

Dvacetiletý rodák z Karviné prošel pověstnou ostravskou brankářskou líhní, kde si také v týmu juniorky Baníku Ostrava okusil třetí nejvyšší soutěž. Student stavební fakulty brněnské univerzity přišel na Slovácko z Ostravy na roční hostování. V brance nahradil Pavla Štěpána, který po minulé sezoně opustil kabinu Šardic.

„Na Slovácku se mi líbí. Je tu krásně čerstvý vzduch, spokojený jsem i fotbalově,“ usmíval se Štěpo, který by rád se Šardicemi postoupil do MSFL. „Určitě bych chtěl chytat vyšší soutěž,“ dodal Štěpnička.

Jan ŠTĚPNIČKA

číslo dresu: 1

narozen: 26.9.1989

post: brankář

výška: 192 cm

váha: 90 kg

L/P: P

stav: svobodný

přezdívka: Štěpo

mateřský klub: FC Baník Ostrava

fotbalový vzor: Petr Čech

oblíbený klub: FC Barcelona