V posledních třech zápasech s Polnou neuhráli ani bod a navíc inkasovali šestnáct branek. Na podzim ještě těsně prohráli, ale na startu jarní části se konečně dočkali. Posílený Hodonín si proti silnému protivníkovi zvedl sebevědomí, dobrým výkonem a výhrou navíc zapomněl na rozpačitou zimní přípravu.

„Jsme rádi, že jsme konečně hráli. Na druhé straně díky delšímu volnu jsme se mohli více sehrát. Nevadila nám ani umělá tráva," řekl kouč RSM David Kříž.

Toho trápil před utkáním pouze pohled na neúplnou tabulku. Po odstoupení Vracova a odložení dvou kol se slovácký celek přiblížil posledním týmům. „Divizní tabulka je hrozně nepřehledná. Některé týmy mají odehraných sedmnáct zápasů, jiné celky pouze patnáct. Tím, že jsme nehráli, jsme se tabulkou propadali. Díky výhře jsme se posunuli vzhůru a máme klid na další práci," řekl Kříž.

Toho potěšily v nedělním duelu hlavně zimní posily. Velmi dobrý výkon předvedli ve středu hřiště mazáci Šmahaj se Štěpanovským, na hrotu útoku se statečně bil s přesilou Nevídal. „Kluci přinesli do týmu kvalitu. Všichni jsou to poctiví hráči," pochválil nováčky Kříž. Podle něj ale odehráli dobrý zápas i další borci v červeno-černých dresech. „Nevídal odvedl na hrotu obrovské penzum práce, z jeho hry těžili Svoboda se Šturmou. Uprostřed hřiště hrál dobře i Bartoněk, který vedle Štěpanovského a Šmahaje výkonnostně poroste," pravil hodonínský kouč.

U první branky domácího týmu byly právě zimní posily. Štěpanovský přihrávkou za obranu elegantně a ve stylu hráč Barcelony vysunul parťáka Šmahaje, který zblízka prostřelil bezmocného gólmana Skočdopole.

O těsný náskok se však Hodonín brzy připravil. Nedorozumění gólmana Petráše se stoperem Spazierem potrestal Kaplan. Elitní divizní střelec poslal zblízka míč do sítě. „Mrzí mě pouze obdržená branka, která byla hodně laciná," posteskl si Kříž.

Hostující forvard mohl dát v první půli ještě jeden gól, ale Kaplan chybu jinak výtečně hrajícího Štěpanovského nepotrestal.

Domácí byli o něco nebezpečnější. Nevídal ovšem na Šturmu přihrávku nedosáhl a tutovka Šturmy skončila těsně vedle.

Hodonín byl za svoji aktivitu odměněn ve 41. minutě, kdy se přímo z rohu trefil Svoboda. „Zápas rozhodl gól, který jsme dostali po rohu před poločasem. Nešťastná branka nás srazila trochu dolů," uvedl asistent hostujícího trenéra Vladimír Hekerle.

Bývalý hráč Jihlavy měl pravdu. Polná si sice vytvořila po změně stran optickou převahu, ale před brankou soupeře byla neškodná. Za zmínku stojí pouze slibná příležitost Adamce a nepřesná střela Lovětinského. „I když my jsme měli místy herně navrch, do vyložené šance jsme se nedostali," řekl Hekerle.

Hodonín byl naproti tomu mnohem nebezpečnější. Hlavičku Hynka Maršálka po rohu Svobody odvrátil z brankové čáry zadák Černý, pokus Šmahaje skončil mimo.

Rozhodnutí padlo v 64. minutě. Po hezké akci ve středu hřiště a přihrávce Nevídala se podruhé v utkání prosadil Svoboda.

Hosté se sice snažili ve zbytku utkání výsledek zvrátit, kromě rány Lovětinského však branku Hodonína neohrozili. RSM si díky aktivní hře už dvoubrankový náskok pohlídal. „Těší mě, že jsme dokázali výsledkově navázat na druhou polovinu podzimní části. Výsledek je spravedlivý. Byli jsme trpělivější a ve středu hřiště i lepší než Polná," pronesl Kříž.

Hosté se po zajímavém střetnutí na nic nevymlouvali. „Jarní premiéru jsme si představovali jinak. Bohužel nám utkání nevyšlo. Hodonín byl silný soupeř, zasloužil si vyhrát. Musíme si vzít ze zápasu poučení. Je před námi spousta kol, nemá cenu dělat z toho tragédii," prohlásil Hekerle, který tým vede společně s útočníkem Kaplanem. „Tomáš je hlavní kouč, o tréninky se ale dělíme. Kompetence máme rozdělaná, funguje nám to," dodal Hekerle.

Divize D, 20. kolo

RSM Hodonín – TJ Slavoj Polná 3:1 (2:1), umělá tráva Dubňany

Branky: 41. a 64. Lukáš Svoboda, 7. David Šmahaj – 16. Tomáš Kaplan

Rozhodčí: Možíš – Líkař, Soukal (Bábíček)

Žluté karty: J. Maršálek, Svoboda, Štěpanovský – Černý, Caha, Pražák, Přibyl

Diváci: 120

Hodonín: Petráš – J. Maršálek, Spazier, H. Maršálek, Mírovský – Svoboda (90. Grdina), Štěpanovský, Bartoněk (87. Ondryáš), Šmahaj, Šturma (83. Koryčánek) – Nevídal.

Polná: Skočdopole – Bambula, Černý, Pražák, Caha – Adamec (66. Obereiter), Přibyl, Lovětinský, Hron 83. Klíma) – Kaplan, Tlačbaba (90. Urbánek).

Hvězda zápasu…

„Začátek byl z naší strany dobrý. Dali jsme rychlou branku. David Šmahaj to tam dobře prostřelil. Pak jsme trochu zaspali, v obraně udělali jednu chybu, kterou soupeř potrestal. Polná jinak měla příležitosti pouze po našich chybách.

Můj první gól? Určitě v tom úmysl nebyl. Chtěl jsem dávat střílený centr na první tyč. S trochou štěstí skončil míč za zády hostujícího gólmana, který zřejmě chyboval, ale štěstí přeje připraveným a my jsme na Polnou připravení byli (úsměv). Mému druhému gólu předcházela souhra ve středu hřiště, Jirka Nevídal mi dal ze stryn míč pod sebe, tak jsem to dobře trefil.

Vítězství si vážíme, protože Polná je pro nás hodně nepříjemný soupeř. Máme s ní negativní bilanci. Proto jsem rád, že jsme tohoto protivníka konečně porazili.

Pro nás nebyl problém, že se hrálo na umělé trávě v Dubňanech, protože jsme tady celou zimu odtrénovali, takže jsme tady byli jako doma. Navíc umělá tráva je kvalitní, hrálo se na ní dobře.

Navíc jsme byli rádi, že jsme vůbec mohli hrát. Je lepší hrát v dubnu na umělé trávě než někdy ve středu v květnu."

Záložník RSM Hodonín Lukáš Svoboda