Bývalý hráč Liberce v přípravných zápasech s juniorkou Slovácka a Malackami zaujal trenéry Františka Komňackého a Vladimíra Malára. Po sobotním zápase na Slovensku si plácl s hodonínskými funkcionáři a dohodl se na podmínkách i spolupráci. „Co mám informace, tak je to hotové,“ uvedl pár hodin po posledním přípravném zápase hodonínský asistent Vladimír Malár.

Čurgali v loňské sezoně působil společně s Jiřím Štajnerem a dalšími ex-libereckými hráči v divizní Chrastavě. V létě zkoušel štěstí v druholigovém Varnsdorfu, odkud zamířil do Hodonína.

Vysoký zadák na testech uspěl, společně s dalším vysokým obráncem Tomášem Deklevou prokázal velmi dobrou výkonnost a v týmu nováčka MSFL vyztužili defenzivu. „Před týdnem či deseti dny jsme měli panickou hrůzu z toho, jak pořešíme stoperskou dvojici. Ze stabilní obranné čtveřice nám po minulé sezoně odešli tři hráči, což byl problém. Naštěstí jsme získali z Otrokovic Deklevu a teď přišel i Čurgali,“ oddechl si Malár.

Hodonínští trenéři ovšem počítají také s mladíkem Vaverkou, Heskem nebo Novotným, jehož návrat ze sousedních Mutěnic stále není dotažený. „Pořád ho řešíme,“ přiznává Malár.

Na marodce zůstávají Šturma s Voříškem. I bez nich je ale ofenziva slováckého celku slušná. „Co se týká branek i šancí, vypadá to docela dobře. Nemáme problém se do vyložených příležitostí dostat, horší je koncovka. Procento úspěšnosti zakončení je pořád dost nízké,“ ví Malár.

Kanonýr typu Masaryka sice v týmu schází, Dovhanyuk, Sasín, Žák nebo Polách by se však měli o branky Hodonína podělit. Další posily už totiž trenéři nevyhlíží. „Kádr je dá se říct uzavřený. Nepředpokládám, že by se mělo něco změnit,“ dodává Malár.

Letní posily FK Hodonín 
Tomáš Dekleva (Otrokovice), Ladislav Čurgali (Chrastava), Tomáš Novotný (Mutěnice – příchod není dořešený), Erik Vinkler, Lukáš Michna (oba 1. FC Slovácko), Filip Žák (FC Nitra), Martin Vaverka (z dorostu)