Hosté mají před svým soupeřem náskok dva body. Znamená to, že pokud vydolují alespoň remízu, tak se z postupu budou radovat právě oni.
„Ale na remízu hrát nemůžeme, určitě budeme chtít vyhrát. Nebude to lehké, čekám, že soupeř bude hrát nad své možnosti,“ přemítal trenér břeclavské rezervy Ivan Dvořák.

Ofenzivní snažení by však mělo být především na bedrech Vracovských. Také jejich trenér to potvrzuje.
„Od samého začátku se budeme snažit útočit, protože potřebujeme vyhrát. Nám však sezona prakticky skončila již v minulém kole. Zápas o postup s Břeclaví je jen třešničkou na dortu,“ uvedl kouč Karel Lejsal.

„Šest let se Vracov zachraňoval a najednou hrajeme o postup. Chtěl bych, aby si hráči zápas náležitě užili. Už teď je to velký úspěch. Pokud nepostoupíme, nic se nestane,“ doplnil Lejsal.
Podle domácího kouče je soupeř jasným favoritem. Hovoří o tom nejen řada zraněných záložníků, ale také velmi pravděpodobné posílení soupeře o hráče třetiligového prvního mužstva.

„Hráči z lavičky prvního týmu nám jistě půjdou pomoci. Tak jako vždycky. O dalších jménech budu s trenérem Rabušicem mluvit až po jejich zápase se Znojmem,“ prozradil Dvořák.
Břeclavská juniorka je však plná mladých hráčů, kterým by nutnost postupu mohla v posledním zápasu svazovat nohy.
„Bude to test jejich psychické odolnosti,“ hledá jiný pohled na věc kouč rezervy. Navíc mu zcela jistě bude chybět vytáhlý stoper Juraj Kalužík, který byl v minulém zápase v Podivíně vyloučen.

Pikantností rozhodujícího zápasu je fakt, že na lavičkách obou týmů jsou otcové ligových fotbalistů.
Ivan Dvořák mladší, který nyní hostuje v Břeclavi, prošel hned několika prvoligovými kluby. Lejsalova syna Martina nyní oslavují především příznici ligového Brna, v jehož mužstvu je gólmanskou jedničkou. Jeho bratr Ondřej je stoperem Vracova.
Nejdůležitější utkání sezony I. B třídy, skupiny C, začne na stadionu na Tyršové ve Vracově již dnes v 16:30 hodin.