Jak se trenér Ondrůšek ocitl v Hodoníně?
Krásný region, lidé mě tu mají rádi. Z Hodonína přišla první nabídka, okamžitě jsem ji vzal. Mně se na Hodonínsku líbí, práce je tam dobrá.

Váhal jste nad nabídkou pana Foltýna dlouho?
Plácli jsme si během našeho prvního sezení okamžitě. Práce mě nadchla. Je to úplně něco jiného než u mého předchozího angažmá. Budu pracovat s mládeží, zastřešovat spoustu mužstev, vychovávat mladé kluky. Líbilo se mi, že to je práce na tři roky.

Měl jste i jiné nabídky?
Já bych o tom nějak nehovořil. Měl jsem nabídky z nižších soutěží, lákaly mě i kluby ze Slovenska. Nakonec jsem dal přednost Hodonínu.

Ale v Hodoníně vás čeká spousta práce.
Já se toho nebojím. Fotbal je pro mě alfa a omega. Tohle já miluji a hodně se na to těším.

Budete mít k ruce i nějakého asistenta nebo jste složení realizačního týmu zatím neřešili?
Přemlouvám mladého Josefa Foltýna, aby do toho se mnou šel jako vedoucí mužstva. Byla by to taková moje pravá ruka. Maséra jsem si vzal Pavla Smrčka.

RSM postoupilo do divize z třináctého místa. To je asi hodně zvláštní…
To bylo první, když jsme se s panem Foltýnem potkali, že udělal takový úspěch. Dá se říct, že je to skoro zázrak. Je to určitě zajímavé, ale je vidět, že v českých poměrech to jde.

Máte za sebou úvodní trénink. Kolik hráčů jste v kabině Hodonína poznal?
Jsou tam někteří kluci, které jsem měl v bývalém působišti. Melounek byl před třemi lety v Šardicích, vedl jsem Špačka, Chromka, Bulvu. To ale není problém. To je otázka týdne, čtrnácti dní.

Určitě bude nutné tým během letní přestávky vhodně doplnit. Uvažujete i o hráčích Šardic?
Tam byla půlka hráčů na hostování, ostatní kluci utíkají do Rakouska. Válek se Zapletalem zase jdou do Mutěnic. Určitě se o tom s vedením klubu pobavíme, ale uvidíme, jaká bude v Hodoníně ekonomická situace a co nám šéf dovolí nebo nedovolí.

S jakými ambicemi do klubu přicházíte? Hlavním cílem je asi záchrana?
Tak určitě. Jsem sice maximalista, ale jsem také realista. Na prvním tréninku mám jedenáct lidí. My musíme z ničeho vybudovat něco velkého. Základem je stabilizace kádru a postupně dostávat hráče z mládežnických týmů navrch.

Na co se během letního drilu nejvíce zaměříte?
V Hodoníně jsou mladí kluci, kteří by měli být kondičně připraveni velmi dobře. Potřebuji dát mančaft dohromady, poznat hráče. Na to budeme mít přípravné zápasy.

Trénovat budete třikrát týdně?
Čtyřikrát. To je divize. Bude to stejné, jako v předchozím působišti. Kluci budou v akci pětkrát za týden, když počítám přípravný zápas.

Konec v Šardicích vás již přebolel?
To nepřebolí nikdy. Byl jsem pozvaný od kluků na pivo a zase jsme se všichni sešli. Je to nádherné. Ten mančaft, který v Šardicích byl, zůstane u mě v srdci navždy.