Nečekanou zprávu potvrdil Hodonínskému deníku v pátek dopoledne šéf hodonínského klubu Josef Foltýn, který se chystal zaplatil padesátitisícový poplatek.

„Platí to,“ řekl předseda a trenér RSM Hodonín. „Jsme v situaci, kdy jsme na okrese ztratili divizi, která byla potřeba k zachování regionálního střediska mládeže,“ doplnil.

Třináctý tým krajského přeboru je po čtvrtých Tasovicích a šesté Spartě Brno třetím mužstvem, který přijal nabídku mimořádného postupu. Divizi odmítli v minulých dnech Rájec, Židenice, Bohunice a další kluby, které v tabulce skončily před Hodonínem. Bavory, vítěz krajského přeboru, budou dokonce hrát na Břeclavsku pouze třetí třídu.

„Je to mimořádná situace. Pokud pracujete s mládeží, tak to potřebuje nějak zaštítit. Uzavřeli jsme špičku, která byla po odchodu Mutěnic a Šardic z vyšších soutěží, ulomená,“ říká Foltýn.

Jeho tým tak bude hrát na Hodonínsku nejvyšší fotbalovou soutěž. A to je po zimě, kdy okresní město málem o mužský tým zase přišlo, pořádný šok. „Mohlo by to probudit lidi na radnici, sponzory a fanoušky,“ věří Foltýn. „Jdeme do toho. Chceme hrát divizi s hráči, kteří prošli naším regionálním střediskem, bez hvězd a obrovských finančních prostředků,“ pokračuje.

Šéf hodonínského klubu se chystá na svaz zaslat žádost se změnou názvu. „Máme to nachystané rok. Jen to oprášíme. Budeme se jmenovat RSM Hodonín, Šardice z názvu zmizí,“ informuje Foltýn.

Toho čeká v nejbližší době spousta práce s vybudováním nového týmu, hledáním nového kouče i se sháněním peněz pro klub. „Uvidíme, jak se nám bude dařit a jak nás bude vnímat veřejnost. Pokud to všechno půjde, budeme hrát normálně v Hodoníně. A pokud ne, budeme to řešit. Snaha je udržet regionální středisko mládeže pro hodonínský okres,“ tvrdí.

O tom, že by do Hodonína přišly velké hvězdy, však Foltýn neuvažuje. „Oslovíme naše kluky, kteří mají zájem za nás hrát. Některé hráče stáhneme z hostování. Uvidíme, jaká bude síla týmu. Když se ale podíváme na složení soutěže, tak tam najdeme řadu týmů, které ještě nedávno hráli krajský přebor. Pro nás je každopádně lepší soutěž udržet, než vykopat krajský přebor,“ je přesvědčen Foltýn.

„Pokud se nám nebude dařit, můžeme udělat nějaké razantní opatření v zimě,“ dodává.

Letní příprava začíná v Hodoníně 8. července, na úvod zajíždí Špaček a spol. do Vyškova.