„Celkově to utkání bylo špatné. Bylo to takové vyvrcholení podzimu. Kluci nebojovali. Někteří hráči si nezaslouží nosit mutěnický dres,“ hněval se po zápase domácí kouč Peter Vlček. Necelé dvě stovky diváků viděly hodně slabý fotbalový odvar. Pohled na některé domácí hráči byl tristní. „ Jeho výkon se nedá omluvit,“řekl například na adresu útočníka Adamce domácí kouč.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas. Překvapivě více ze hry měli hosté. Brankář Kaniš však svůj tým několikrát podržel. Bravurní zákrok si připsal po střele hostujícího kapitána Pinkavy. Ve 23. minutě byl Kaniš dokonce překonán. Radost Zábřehu však utnul zvednutý praporek asistenta Pochylého. Domácí souhra postrádala hlavně myšlenku a přesnou přihrávku. Po půlhodině hry vystřídal trápícího se Brychtu Robek. „ Brychta měl potíže s kolenem. Viděl jsem, že nestíhá a nechodí do soubojů tak, jak by měl,“ vysvětlil Vlček. Vinaři si toho kromě několika rohových kopů mnoho nevytvořili. Přesto se domácí dočkali branky. Ve 41. minutě poslal Mutěnice do vedení Helísek, který zblízka hlavou zakončil povedený průnik Ševčíka.

Ve druhém poločase se diváci lepšího fotbalu nedočkali. Hráči Zábřehu se sice snažili, ale na pozorně bránicí obranu Mutěnic, dirigovanou zkušeným Zemánkem, nedokázali vyzrát. Domácí se na dostřel mladého brankáře Tomana dostávali jen sporadicky. Výjimkou byla situace ze 81. minutě, když po přihrávce Obala mířil z dobré pozice Ševčík těsně nad.

Hosté se zaslouženého vyrovnání přece jen dočkali. Tři minuty před koncem zaskočil stříleným centrem Kaniše hostující Svozil. Trápicí se Vinaři už neměli čas odpovědět. „V zimní přestávce musí přijít nějaké změny. Samozřejmě, že tým musí nejenom posílit, ale hlavně musí přijít kluci, kteří chtějí bojovat za Mutěnice, a to srdíčko na tom hřišti musí nechat,“ dodal závěrem hodně zklamaný Vlček.

Mutěnice - Zábřeh 1:1 (1:0)
Branky: 41. Helísek – 87. Svozil

Rozhodčí: Paták – Černý, Pochylý (Kuba)

ŽK: Adamec, Červínek – Okleštěk, Skopal, Pinkava, Laštůvka, Svozil

Diváci: 190

Mutěnice: Kaniš – Červínek, Jašíček, Zemánek, Číž – Helísek, Bílek, Brychta (30. Robek), Ševčík – Obal, Adamec (67. Pacl)

Zábřeh: Toman – Martinka (81. Lipka), Skopal, Suchánek, Laštůvka – Okleštěk, Svozil, Valášek, Klemsa – Pinkava, Kašpar (56. Yordanov)