„Hra ani výsledek není podle našich představ, porážka je ale zcela zasloužená,“ uznal hodonínský trenér František Komňacký. „Domácí dali do hry více nadšení, bojovnosti, chtění. Hlavně rychlostně jsme jim nestíhali. Způsob hry soupeře nás překvapil,“ přidal známý kouč.

Hodonín přijel do Blanska oslabený o několik hráčů. Na soupisce divizního lídra v generálce scházeli dlouhodobí marodi Polách s Voříškem nebo také Bartoš, Mareš či Sasín. „Na absence se v žádném případě nevymlouváme. Musíme hrát s tím, co máme. Musíme si umět poradit i bez zraněných kluků,“ říká Komňacký.

Blansko svého soupeře zaskočilo především rychlým přechodem do útoku. Už ve 3. minutě musel hostující brankář Petráš zastavovat ve vápně Chloupka. Tentýž hráč pak po pasu Kučery loboval hodonínského gólmana, ale v zakončení neuspěl. Poté si jednička slováckého celku poradila se střelou Trtílka.

Jedinou slabší chvilku si Petráš vybral v 16. minutě, kdy ho přímo z rohu zaskočil Jakub Kučera. Střílený centr nečekaně doplachtil až do sítě. „I když první gól šel na vrub brankáře, v zápase nás Martin několikrát podržel. Petráš zneškodnil několik nájezdů hráčů Blanska,“ připomněl Komňacký.

Domácí po vedoucí brance pokračovali v útočné aktivitě. Hlavičku Stehlíka po centru Chloupka skončila v náručí brankáře. Po půlhodině hry však zafungovala spolupráce Trtílka s Kučerou a druhý jmenovaný s přehledem zvýšil na 2:0.

Hosté se pokoušeli prosadit střelami ze střední vzdálenosti, které však domácí obrana dokázala spolehlivě blokovat. Naopak mohli být rádi, že neinkasovali další branky, když své velké šance neproměnil Trtílek s Chloupkem. „V prvním poločase jsme nebyli o moc horší, ale rozdíl mezi mužstvy byl hlavně v obou šestnáctkách, což je v dnešním fotbale nesmírně důležité,“ ví Komňacký. S obrannou hrou týmu spokojený v žádném případě nebyl. „Doufám, že nám generálka otevře oči. Určitě máme na čem pracovat,“ prohlásil kouč Hodonína., který dal po změně stran šanci i dorostencům a Adamu Řiháčkovi, jenž je v divizním týmu na zkoušce.

Účastník třetí ligy však měl i ve druhé půli navrch. Trtílka ale vychytal Petráš, rána Chloupka šla zase těsně vedle.

Náskok Blanska navýšil až Stehlík, který po další pobídce aktivního Kučery uklidil v 50. minutě míč k pravé tyči.

Hodonínu to nešlo, navíc čtvrt hodiny před koncem inkasoval čtvrtou branku. Po centru Chloupka se hlavou trefil nekrytý Hanuš. Vzápětí mohl Kučera zkompletovat hattrick, ale v další tutovce selhal. V závěru pak odmítli pátou branku v hostující síti Chloupek a poté Minx. Hodonín se čestného úspěchu dočkal až v poslední minutě, když se prosadil Čambal. „Je to zklamání před prvním soutěžním zápasem. V týdnu se musíme pořádně nabudit a připravit. Podobný zápas nemůžeme na jaře dopustit,“ říká Komňacký.

Jeho tým hned na úvod jara čeká důležitý duel s Uherským Brodem. Souboj nejlepších týmů divize D se hraje na stadionu U Červených domků v sobotu 18. března od patnácti hodin. Hodonín má před Brodem šestibodový náskok. Pokud doma uspěje, zbaví se nejbližšího pronásledovatele a otevře si dveře do MSFL. V opačném případě si zkomplikuje cestu do vyšší soutěže.

Přípravný fotbal

FK Blansko – FK Hodonín 4:1 (2:0)

Branky: 16. a 31. Jakub Kučera, 50. Jindřich Stehlík, 75. Ladislav Hanuš - 90. Lukáš Čambal

Rozhodčí: Chabiča - Roučka, Jalový

Diváci: 135

Blansko: Juran - Gromský, Šplíchal, Hanuš, Koláček (C) - Chloupek, Kučera, Kolařík, Minx - Trtílek, Stehlík. (Veselý - Duda, Kratochvíl). Trenér: Zbyněk Zbořil

Hodonín: Petráš - Kyselka, Konečný, Červinek - Paděra, Hesek - Holešinský, Fojtík, Šturma - Čambal, Masaryk (Kokeš - Hlaváč, Svoboda, Řiháček, Dovhanyuk). Trenér: František Komňacký