A nyní i mnohem závažnější. Předseda OFS Hodonín Petr Kotásek se však k problému staví čelem. „Pokud si někdo myslí, že případ zameteme pod koberec, tak je na velkém omylu,“ řekl zcela jasně okresní fotbalový šéf.

Pane předsedo, kdy jste se o zmiňovaném případu dozvěděl?

Před dvěma týdny mně volal sekretář svazu. Pokud si dobře vzpomínám, tak to bylo tři dny po zmiňovaném utkání.

Jak jste na nepříjemnou zprávu reagoval?

Nechal jsem si pozvat rozhodčí, kteří toto utkání řídili. S rozhodčími jsem se sešel minulé pondělí na sekretariátu OFS. Potom, co mně potvrdili, že vzali v Kozojídkách určitý finanční obnos, tak jsem dal tento případ k disciplinární komisi k okamžitému prošetření.

Jaké očekáváte tresty?

Dneska se bavíme o podezření z korupčního jednání. Nebudeme si nic namlouvat, něco pravdy na tom je. Jsem přesvědčený o tom, že disciplinární komise vynese v tomto týdnu verdikt, a že tresty budou adekvátní případu, který nastal. Protože nechci, aby se podobné zápasy na našem okrese opakovaly. A jestli si někdo myslí, že bychom to chěli zamést pod stůl, tak se hluboce mýlí. Naopak jsem rád, že se to zveřejnilo. Korupce nemá co dělat ve společnosti, natožpak ve sportu.

Nemrzí vás to o to víc, že se řeší Kozojídky? Tedy klub, který vás kdysi navrhoval na předsedu okresního fotbalového svazu?

Stejně bych postupoval, kdyby se to stalo v Ratíškovicích, Vacenovicích, Miloticích nebo Šardicích. Tedy týmech, kde jsem působil. A k tomu navrhování. Tenkrát mě oslovil Dušan Možíš, který za Kozojídky hrával. Dnes je to předseda komise rozhodčích. Někdo si možná myslel, že když se to stalo zrovna v Kozojíkách, tak že to zameteneme pod koberec. To bych byl ale blázen. Já věřím, že padnou nejpřísnější tresty.

Myslíte si, že je tento případ ojedinělý?

Ve fotbale pracuji velmi dlouho a byl bych asi velmi naivní, kdybych si myslel, že se jedná o ojedinělý případ. Boj proti korupci je boj na dlouhou dobu a je to boj každodenní. V zimě jsem například navštívil školení rozhodčích a během debaty jsem sudím říkal, že je čeká jarní část a ty tlaky jsou přece jen o něco větší a že bych byl nerad, kdyby jsem se shledal s nějakým podezřením. Bohužel, chybí dvě kola do konce soutěže a případ je tady. Na jedné straně mě to mrzí, ale na druhé straně jsem rád, že jsme to odhalili.

Je fotbal čistější než v nedávné minulosti?

Myslím si, že je čistší. A ve vyšších soutěžích stoprocentně. Dříve, když jsme v Ratíškovicích hrávali divizi, MSFL, druhou ligu, tak jsem byl s výkony rozhodčích velmi zklamaný. Teď si myslím, že se to lepší na všech stupních. Samozřejmě si musíme všichni uvědomit, že řídíme základní článek. A i kvalita rozhodčích je taková, jaká je. Například i v krajském přeboru jsou rozhodčí dobří a špatní. Na okrese rozhodčí začínají a bohužel nemají zkušenosti. Nakonec i v Kozojídkách byl sudí Hrdička, který řídil teprve svůj třetí zápas a možná zatím nemá ani svůj názor a je ovlivnitelný. Já jsem sudího Jurčíka považoval za top rozhodčího. Je to inteligentní člověk i co se týče vzdělání. A moc mě mrzí, že právě on je v této aféře zapletený.

Související článek vpravo nahoře