Třiatřicetiletý brankář odchází na hostování do Vracova, o tři roky mladší záložník míří do konce sezony do Sudoměřic, kde již působí jeho mladší bratr Filip.

„Vyhověli jsme jejich dlouhodobé žádosti o odchodu do jiných oddílů,“ řekl sekretář oddílu Josef Foltýn mladší, který zároveň vyvrací spekulace, že by hráči odešli kvůli poslednímu nepovedenému zápasu.

Nováček krajského přeboru v něm podlehl Židenicím 3:2. Navíc gólman Hodonína musel kvůli dvěma hrubkám střídat již o poločase. „Myšák byl naší oporou v 1.A třídě. Že se mu nepodařil jeden zápas, to rozhodně nebyl důvod, aby od nás odešel. Prosbu odejít vyjádřil i Pochylý. Ten chtěl odejít již před sezonou. Nakonec jsme se domluvil až teď,“ sdělil Foltýn.

S jeho slovy souhlasí i dlouholetá opora Ševelova týmu „Je to pravda. Před sezonou jsme se o mém odchodu bavili. Pan Foltýn ale v létě chtěl, abych klukům ještě pomohl. Tak jsme se nějak dohodli až teď,“ pravil Tomáš Pochylý, kterého nečekaný odchod zaskočil. „Ptal jsem se na to osobně. Co za mým odchodem přesně stojí, nevím. Ale myslím, že z jedné chyby by se neměly dělat takové záběry,“ míní Pochylý.

Toho odchod z okresního města překvapil. „Mrzí mě to hlavně kvůli spoluhráčům, protože jsme měli dobrou partu. A myslím si, že o to těžší to teď budou v krajském přeboru mít,“ myslí si bývalý kapitán.

Vedení RSM o dalších změnách v kádru neuvažuje. „Máme dostatečně široký kádr, takže během podzimu se v naší kabině již nikdo nový neobjeví,“ uvedl Foltýn.

Zatímco jeho bývalé spoluhráče čekají další náročné zápasy v krajské soutěži, Pochylý bude hájit barvy Sudoměřic v okresním přeboru. „Momentálně je pro mě tato soutěž přijatelná. Jsou tam kluci, se kterými jsem hrával. Navíc ve fotbale jsem byl dost vytížený, nyní nemusím tolik trénovat. Chci se totiž věnovat více pracovním povinnostem,“ připomněl Pochylý, který měl i další nabídky. „Nikdo mě nekontaktoval, ale mluvil jsem s trenérem Ratíškovic Bidmonem. Navíc jsme měli nabídky i ze Slovenska. Já jsem ale stejně věděl, kam nakonec půjdu,“ přiznal Pochylý.

Zkušený záložník však do týmu nováčka nejde s přehnaně vysokými cíly. „Chci si hlavně s kamarády zahrát dobrý fotbal a pobavit se,“ dodal hodonínský „Aimar“.