V posledních letech nejlepší český klub je proti Mazurově družině obřím favoritem. Naděje Němčického a spol. ale bude držet nad vodou vědomí, že už se v historii nejednou přihodilo, že David porazil Goliáše. Vždyť stačí jen připomenout vyřazení Baníku Ostrava právě Slováckem či klopýtnutí Slávistů na Kladně. Podaří se hradišťskému klubu další malý zázrak? Částečnou odpověď dá středeční první zápas, definitivní pak odveta, která je na programu za týden v Uherském Hradišti.

„Každopádně se musíme velmi dobře připravit a hráči musí odevzdat více než sto deseti procentní výkon, abychom mohli pomýšlet na úspěch,“je si vědom trenér Slovácka Josef Mazura, který ale nemá obavy z případného neúspěchu. „Jestli mě trápí myšlenka, že bychom mohli dostat velký výprask? To ne. Stát se to sice může, ale i Real Madrid teď doma dostal šest gólů a svět se nezbořil.“

A s jakým výsledkem by byl lodivod Slovácka spokojený? „To je těžké říct. Chtěl bych, abychom v Praze uhráli takový výsledek, aby bylo v odvetě o co hrát.“

Podle Mazury si jeho svěřenci budou muset dát největší pozor na kvalitní kombinační hru soupeře a zejména pak na standardní situaci. „Tam jsou hodně silní. V posledních zápasech se jim sice příliš nedařilo, to však nic neznamená,“ upozorňuje Mazura.

Slavia si posledními výkony a výsledky zkomplikovala cestu k obhajobě titulu. Podvědomě by se tak mohla spíše zabývat úspěšným zvládnutím ligového finiše než pohárem, což by mohla být pro Slovácko výhoda. Josef Mazura si to však nemyslí. „Jejich trenér je tak ambiciózní, že bude chtít uspět na všech frontách. Navíc i při všech problémech může složit silnou sestavu jak na pohár, tak na ligu,“ tvrdí třiapadesátile­tý kouč.

Potíže se sestavou musí řešit i on sám. Zcela se mu totiž rozpadla levá strana, která na jaře patřila k velkým zbraním Slovácka. Po Jurkičovi je mimo hru i brazilský kouzelník Cleber. „Má natažené vazy v koleni, takže nebude moct hrát. Je to sice velká ztráta, už jsme se ale vypořádali s absencí Formánka či Chmelíčka, tak věřím, že se vypořádáme i s touto ztrátou,“ nefňuká Mazura.

Slávisté budou chtít rozhodnout o postupu už na domácí půdě v Edenu. „Je samozřejmé, že si budeme v domácím prostředí chtít vytvořit rozhodující náskok do odvety. V Brně jsme se střelecky neprosadili, věřím, že tentokrát si povedeme v koncovce mnohem lépe,“ nechal se na internetových stránkách klubu slyšet trenér Karel Jarolím, který před časem působil i ve Slovácku.

Tam už si jej ale pamatuje jediný hráč – pilíř obrany Pavel Němčický. „Jestli budu panu Jarolímovi před zápasem volat? To určitě ne! Možná si jen před zápasem podáme ruce. Ale každopádně proti němu budu chtít uspět,“ usmál se zkušený obránce.


Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Kubáň – Fujerik, Görner, Perůtka, Kazár – Chmelíček, Ondřejka.
Zápas začíná ve středu v 18.00 a přímý přenos vysílá ČT4 Sport