Nesyt se ve druhé lize utká s Rakovníkem, Horními Heršpicemi, Baníkem Ostrava, Olomoucí, Pardubicemi a Čáslaví. Sedm účastníků si to rozdá tříkolově, jedno družstvo bude mít v každém kole volno. „Nejvzdálenějším soupeřem pro nás je Rakovník, se kterým však dvakrát budeme hrát doma a pouze jednou venku," pochvaluje si příznivý los dlouholetý šéf Nesytu Jan Šnajdr.

Nový soutěžní ročník odstartuje v sobotu 27. srpna, kdy je na programu jedenácté kolo. Nesyt se hned na úvod představí na hřišti Pardubic, které ještě v minulé sezoně hrály nejvyšší ženskou soutěž. „Los neřešíme, stejně si moc vybírat nemůžeme. Čekají nás kvalitní soupeři," ví Šnajdr.

Hodonínské fotbalistky půjdou do nové sezony s respektem a pokorou, ve vyšší třídě rozhodně nepatří mezi favority. „Chtěly jsme pokračovat v Moravskoslezské lize s tím, že pokud bychom ji zase vyhrály, tak bychom příští rok do vyšší soutěže šly. Hodně nás totiž odrazovala vzdálenost některých soupeřů a dálky, které musíme při cestě za zápasy urazit. Nakonec je stejně všechno jinak. Divizi jsme ale hrát nechtěly, takže jsme neměly jinou možnost než jít do vyšší soutěže," uvedla opora Nesytu Alexandra Blahová.

Známá útočnice ovšem z druhé ligy strach nemá. „Přehnané ambice samozřejmě nemáme. Naším cílem je boj o co nejlepší umístění. V první řadě se však chceme zachránit," říká Blahová.

Tým vedený trenérem Janem Dohnálkem zahájí letní přípravu v pátek 22. července. O den později se hráčky Nesytu představí Pod Búdama, kde se uskuteční oslavy výročí devadesáti let mutěnické kopané. Jejich součástí bude i zápas Nesytu s domácími fotbalistkami. „Pozváni si velmi vážíme," řekla hodonínská kapitánka Ilona Podrazilová.

Tvrdý dril přijde až na konci července. Nesyťanky budou trénovat třikrát týdně, o víkendu sehrají přípravné utkání a na začátku srpna absolvují soustředění. V sobota 13. srpna je čeká domácí Memoriál Antonína Šťastného.

Hodonín se na podzim představí i v poháru žen. Slovácký celek byl nasazen přímo do druhého kola, které se hraje ve státní svátek 28. září. Soupeřem Nesytu bude jeden z trojice Havířov, Holešovské holky a Nové Sady.

Kouč Dohnálek bude i v novém ročníku sázet na osvědčené tváře a tradiční opory. Družstvo se však musí vypořádat s odchodem brankářky Lenky Horákové, která kvůli pracovním povinnostem ukončila kariéru. Pokračovat nebude ani osmatřicetiletá Jana Vacenovská a Slovenka Michaela Chocholáčková. Záložnice Markéta Koplíková dál zůstává v Myjavě, Helena Bílíková je až do poloviny září pracovně v Rakousku.

Klub naopak z Lužic vykoupil Dominiku Fojtů a Natálii Štorkovou. Jistý je i příchod šikovné útočnice Kristýny Psotkové z juniorky Slovácka. Posilou bude i brankářka Pavlína Horáková. Rodačka ze Želetic naposledy chytala v divizních Šardicích, odkud do Hodonína míří i Hana Svobodová. Nesyt lanaří i oporu Mutěnic Sabinu Pavkovou. Její příchod je však teprve v jednání.

2. liga žen 2016/2017

Účastníci: FC Nesyt Hodonín, FK Rakovník, Lokomotiva Brno Horní Heršpice, FC Baník Ostrava, 1. FC Olomouc, DFO Pardubice, FK Čáslav.

Los 11. kola (neděle 28. srpna): 1. FC Olomouc – FK Rakovník, SK DFO Pardubice – FC Nesyt Hodonín, FC Baník Ostrava – Lokomotiva Brno Horní Heršpice.