Čada se překvapivě neobjevil na hrotu domácího útoku, ale k údivu většiny fanoušků se postavil mezi tři tyče a ve vypůjčených rukavicích zabraňoval gólům. I když známý skoronický patriot dvakrát inkasoval, nakonec nemusel smutnit. Sokol totiž před devadesáti diváky nad soupeřem z Horňácka zvítězil a do tabulky si připsal další tři body.

„Nikdy dřív jsem nechytal, teď to bylo poprvé," přiznal po nedělním střetnutí Miroslav Čada, který před nástupem do branky necítil trému ani se nijak speciálně na soupeře nepřipravoval. „Bylo to v pohodě," usmíval se Čada. „V Kyjově, kde rovněž působím, trénujeme hlavně s míčem, takže většinu cvičení máme v herním stylu. A jelikož máme pouze jednoho gólmana, chodím do druhé branky já," přidává.

Poslední týdny tak byl trenér Vlkoše v zápřahu. Do branky se ale nikdy dřív nehrnul. „Už jsem o tom i přemýšlel, ale nakonec jsem to nechal na spoluhráči Stanislavu Otépkovi, který dříve chytával. Po Ježově, kde dostal v posledních minutách dvě laciné branky, to však sám vzdal," řekl Čada.

Ten přišel před posledním domácím zápasem do kabiny a zeptal se svěřenců, kdo chce nahradit zraněnou jedničku Martina Šohajdu. Do branky se ovšem nikdo nehrnul. „Tak jsem to vzala sebe," pravil.

Ve hře byl i start Davida Vinci z Kyjova, ale kouč Alexandr Hrabal nechtěl ztrátu jediného gólmana riskovat, a tak svému asistentovi raději půjčil místo brankáře rukavice, které pravidelně vozí na dorostenecké zápasy.

Proti Javorníku si Čada za devadesát minut připsal tři těžké zákroky a posbíral několik centrů. I když se dopustil i několika chyb, celkově působil jistě. „Odchytal jsem to celkem v pohodě. I fanoušci mně chválili," uvedl známý fotbalista a trenér.

Už v 5. minutě se na Čadu řítil jeden z hostujících hráčů, domácího gólmana ale nepřekonal. Javorník udeřil až na konci druhé desetiminutovky, kdy se parádně trefil Ševečka. „Byla to střela z pětadvaceti metrů. Balon šel od tyče do sítě. Nedalo se to chytit, soupeř to totiž trefil úplně nádherně," pochválil autora vyrovnávací branky Čada.

Tomu vzápětí udělal radost syn Tomáš, který svým druhým přesným zásahem v zápase vrátil Vlkoši vedení. Ještě do přestávky zvýšil Luboš Zálešák na 3:1. „Já už jsem tolik práce neměl. Sice jsem špatně vyrazil několik centrů, ale spoluhráči mi pomohli a nic z toho nebylo," oddechl si Čada, který si slabší chvilku vybral po hodině hry, kdy ho slabou střelou doprostřed branky překonal Pavlinec. „Z dvaceti metrů to šlo po zemi přímo mezi nohy," kroutil hlavou Čada. „Gól jde na můj vrub," přidal s nadhledem.

Vzápětí mohli hosté srovnat na 3:3, ale vlkošský gólman efektní robinzonádou vyškrábl míč těsně nad břevno. „Kdybychom inkasovali, měli bychom to těžké," ví jednačtyřicetiletý fotbalista.

Vlkoš i díky čtvrté trefě Zálešáka nakonec zvítězil 4:2. V sobotu ho čeká duel v Rohatci, kde vyzve béčko Slavoje. Zda se Čada znovu postaví do branky Sokola, zatím není jisté. Vyloučeno to ovšem není. „Šohajda je nemocný, marodí se zády, takže je docela možné, že zase budu chytat," prohlásil.

A třeba si zase po týdnu zahraje s devatenáctiletým synem Tomášem. O tom, že někdy společně obléknou stejný dres a nastoupí v mistrovském zápase, dlouho snil. „Přemýšlel jsem o tom už dřív, ale nevěřil jsem, že se toho dočkám, protože Tomáš vždycky hrál ve vyšších třídách," upozornil Čada starší. „Proto to dlouho bylo nereálné. Ale když se naskytla možnost spolupráce Vlkoše a Kyjova, tak to díky projektu farmy vyšlo. Splnil se mi sen," doplnil nadšeně.

Otec a syn Čadovi spolu hráli už před měsícem v Suchově. Tam se ale trenér Sokola dostal do hry až za rozhodnutého stavu v závěru. „Střídal jsem na posledních deset minut. Teď to bylo poprvé, co jsme spolu nastoupili od začátku v mistrovském zápase," připomněl bývalý hráč Vacenovic, Sobůlek či Bukovan.

Stejně jako v předcházejících sezonách celek z Kyjovska pomýšlí na postup do okresního přeboru. Výsledky zatím zůstávají poněkud za očekáváním, Vlkoš je po deseti kolech na třetím místě tabulky. „Hlavně mě mrzí domácí ztráta s Domanínem, kterému jsme podlehli 3:5, a remíza v Ježově. Kdybychom měli o pět bodů víc, bylo by to dobré a ztráta na vedoucí Vnorovy, které máme na hody doma, by nebyla tak velká," říká Čada.

Jeho tým nyní těží především ze spolupráce s Kyjovem. Pokud hraje účastník první A třídy ve stejném termínu, má tým Vlkoše problémy. „Vyloženě jsme s nikým nezklamali, bohužel body ztrácíme," dodal Čada.