Vítěz víkendového mládežnického klání posbíral také individuální trofeje. Josef Kolařík se se třinácti góly stal nejlepším střelcem a Viktor Peřina byl zvolen nejlepším hráčem. Hodonínský trenér Jiří Zavadil měl ovšem větší radost z týmového úspěchu. „Kluky jsem za výkony samozřejmě pochválil. Ukázali, že jsou šikovní a mají talent, který se na trénincích a v zápasech snažíme dále rozvíjet. Postupu do finále si vážíme, pro nás byl ale turnaj především důležitou konfrontací se soupeři, které v mistrovských zápasech běžně nepotkáváme,“ říká Zavadil.

Mladý kouč do Veselí nad Moravou přivezl opravdu silný ročník 2007. Šikovným hodonínským mladíkům ani nevadilo, že je místo šéftrenéra Michala Bízy, který se věnoval organizaci turnaje v Šardicích, vede jeho asistent. „Kluci musí poslouchat,“ usmívá se Zavadil.

Mladíci z Hodonína od začátku turnaje potvrzovali roli favorita. Přemožitele nenašli v základní skupině ani nadstavbové části. Jediný, kdo dokázal se suverénním týmem remizovat, byl společný tým Ratíškovic a Milotic.

Právě celek hrající pod názvem Mirava společně s Hodonínem, sdruženým družstvem Vracova a Vlkoše a domácím Veselím nad Moravou zastupovali na významném mládežnickém klání hodonínský okres.

Ani jedno z regionálních družstev nakonec v silné konkurenci nepropadlo. Pořádající Veselí nad Moravou zvládlo penaltovou loterii s Miravou a nakonec skončilo páté. „Z devíti mužstev máme osm mládežnických, takže všechny kategorie od přípravky, přes žáky až po dorost máme obsazeny. Právě v přípravce máme velmi talentované kluky. Už ve svém věku jsou velmi dobří fotbalisté. Věřím, že u fotbalu vydrží a někam to dotáhnou,“ říká předseda FC Veselí nad Moravou Radek Vlček.

Morava skončila jedenáctá. Bronz brala přípravka Ivančic, která v souboji o třetí místo zdolala brněnskou Svratku 4:0.

O vítězství a postup do velkého finále si to na hřištích účastníka krajské I. A třídy rozdalo čtyřiadvacet moravských týmů. „Pro nás je to první velký turnaj, který jsme uspořádali společně s promotérem a firmou E.ON. Je to náročná, ale o to hezčí akce. Věřím, že se chlapcům a dívkám u nás líbilo. Výsledky byly většinou vyrovnané. Kromě Hodonína nikdo vyloženě nevyčníval,“ prohlásil Vlček.

Účastníci tradičního klání si kromě fotbalu mohli vyzkoušet také řadu dalších her a dovednostních soutěží. Každý hráč si navíc domů odnesl značkový míč Puma a každý tým plaketu s fotkou či pohár.

E.ON Junior Cup je turnaj malých fotbalistů do deseti let. Každý ročník je rozdělen na kvalifikační turnaje a Velké finále. Letos se koná už třináctý ročník. Z kvalifikačních turnajů, které jsou určeny pro krajské a okresní oddíly, se postupuje do Velkého finále. To se uskuteční 8. až 10. září v Roudném u Českých Budějovic.

Do Velkého finále postoupí vítěz daného turnaje a týmy s divokou kartou. Tyto účastníky doplní ligové kluby jako AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň a další. V jednání je také účast zahraničních týmů. Celkem do Velkého finále zasáhne čtyřicet týmů. Hlavní cenou je zájezd za Janem Kollerem do Monaka.

E.ON Junior Cup 2017 (kvalifikační turnaj Veselí nad Moravou)

Semifinále: FK Hodonín – Svratka Brno 2:0, Ivančice -1. SC Znojmo 2:3 po penaltách

O 11. místo: Hluk – FKM Morava 2:3 po penaltách
O 9. místo: Štítná - Brumov 1:0 po penaltách
O 7. místo: Staré Město - 1. FC Slovácko dívky 1:0 po penaltách
O 5. místo: Mirava – Veselí nad Moravou 1:2 po penaltách
O 3. místo: Svratka Brno - FC Ivančice 0:4

Finále: FK Hodonín - 1. SC Znojmo 4:0

Nejlepší střelec: Josef Kolařík (FK Hodonín) - 13 branek

Nejlepší hráč: Viktor Peřina (FK Hodonín)

Nejlepší brankář: Rozálie Vinceová (1. FC Slovácko dívky)