Na první výhru si však musí pečlivě střižený trávník ještě minimálně týden počkat. Mladší přípravka Nesytu totiž v premiéře remizovala se Strážnicí 6:6.

Nechyběly spokojenost, úsměvy ani dětské šampaňské. Zástupci hodonínského klubu společně s mladými hráči a kolegy ze Strážnice otevřely symbolickým přestřižením pásky zrekontruované hřiště. Na Nesytě se hrál po delší době fotbal. „Je to příjemný pocit. Mám moc rád ten dětský rámus,“ usmíval se spokojený šéf hodonínského klubu Jan Šnajdr.

„Konečně máme pro všechny naše hráče a hráčky vynikající podmínky. Můžeme u nás pořádat i různé turnaje. Rozhodně se tomu nebráníme. Kvalita trávy se ale ukáže až po zátěži,“ doplnil.

FC Nesyt nestála rekonstrukce hlavní plochy ani korunu. „Všechno platila firma Rekultivace Ústí nad Labem. Včetně pronájmu hřiště v Rybářích,“ pravil Šnajdr. Ten se zástupců severočeské firmy ptal, kolik nové hřiště stálo. Marně. „Řekli mi, že se radši nemám ptát,“ smál se Šnajdr.

V minulosti stála přímo na hřišti Nesytu ropná těžní věž. Teď je na ploše nechaná pouze sonda, která kontroluje kvalitu spodní vody. „Ještě bychom chtěli udělat něco s okolím. V plánu máme terénní úpravy u vstupu do areálu a oplocení,“ řekl Šnajdr.

O tom, že by na nové trávě hrálo i mužstvo dospělých, zatím vedení Nesytu neuvažuje. „Teď znovu začneme pracovat na náboru žákyň. Chceme si vychovat vlastní fotbalistky, protože hráčky z divize nás stojí patnáct tisíc,“ uvedl zkušený funkcionář.

O výchovu fotbalistů se stará i Ladislav Netopil. Pod jeho vedením přípravka Nesytu jenom roste. „Ono to ale není jenom o trávě,“ říká známý hokejový sudí, který se několik posledních měsíců věnuje i začínajícím fotbalistům. „Je to o lepších podmínkách. Doteď jsme byli na vlastním hřišti v azylu. Na Nesytu máme i tréninkové hřiště. To však není pro výuku techniky a fotbalových dovedností optimální. Vedlejší hřiště je vhodné na fyzickou kondici. S míčem musí děti trénovat na rovné ploše. Věřím, že nám nové hřiště ve zlepšení hodně pomůže,“ pronesl Netopil.

Ten si zatím fungování přípravky ve skromném hodonínském klubu pochvaluje. „Máme výbornou podporu rodičů. S kluky jezdíme po mezinárodních turnajích. Pro děti navíc pořádáme i mimo fotbalové akce. Věříme, že výkonnost kluků půjde nahoru,“ řekl Netopil.

Toho trápí pouze vzdálenost hřiště od centru města. „Jinak po fotbalové stránce máme podmínky vynikající,“ říká Netopil, který věří, že by na Nesytu mohl vyrůst ligový fotbalista. „Pokud klukům a rodičům vydrží nadšení, může se to povést,“ uzavírá Netopil.

Jeho tým v dalším kole okresní ligy mladších přípravek remizoval se Strážnicí 6:6. Dvě branky dal v premiérovém utkání František Pěnča a Dominik Maťátko. Na remíze se podíleli i Samuel Netopil s Denisem Slovákem.